Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Pobór prądu

kenczorf - 30 Cze 2010, 21:26
Temat postu: [MK3] Pobór prądu
W jakim czasie rozładuje sie zdrowy akumulator gdy np. na zgaszonym silniku będzie chodziło radio pobierające 0.5V? Wiem, że to nie precyzyjne określenie...ale gdy jest ładowanie...włączenie radia powoduje spadek napiecia o 0.5V. Nie wiem jak to wygląda na zgaszonym silniku.
jackrzec - 30 Cze 2010, 21:34

Hmm... u mnie radio na połowę gwizdka chodziło prawie 10 godzin aż się w końcu zaczęło wyłączać. O dziwo po jakimś czasie mogłem normalnie odpalić auto.
kenczorf - 30 Cze 2010, 21:47

Na moim juz dosc kiepskim po 20-30 minutach juz nie odpale;p tyle ze wzmacniacz swoje robi. Ciekaw jestem jak to wyglada na sprawnym. Podalem 0.5V bo tyle pobiera caly sprzet przy umiarkowanej glosnosci
Maki - 30 Cze 2010, 21:50

Tylko pobór prądu podaje się w Amperach [A] a nie w Voltach [V]
kenczorf - 30 Cze 2010, 21:51

tylko ja sie na tym nie znam...jak mi ktos powie co gdzie z czym to to zrobie. Zmierzylem akurat tak. Jesli to nikomu nic nieda to prosze powiedziec co jak i czym mam zmierzyc :P
przemo_rsr - 1 Lip 2010, 00:28

Maki, jeśli chcesz zmierzyć pobór prądu to amperomierzem, jak spadek napięcia to woltomierzem, ogólnie to multimetr elektroniczny weź i działaj z nim, nic trudnego:)kenczorf, mi na radiu z wzmacniaczem może grać do woli i narazie nie pada mi bateria:))
pozdro!!

kenczorf - 1 Lip 2010, 07:15

gdy mialem samo radio i zdrowy aku to pamietam ze jechalem rano nad wode i od 9 rano do 18tej radyjko chodzilo a potem normalnie odpalilem. Teraz wymieniam aku i nie chce naszej znajomosci zaczac od rozladowania go dlatego pytam :P
JoeMix - 1 Lip 2010, 08:47

Po pierwsze jak na akumulatorze jest napisane że ma pojemność 40Ah to nie znaczy że wyciągnie 40 godzin 1A,,, tylko jak pomiatam podanie coś koło 24h już,,, odłącz ujemna klemę od akumulatora i podłącz amperomierz (w najpopularniejszych multimetrach jeden kabelek w dziurze COM drugi w dziurze 10A, przyrząd ustawiony na 10A) jeden kabel do kołka akumulatora, drugi do klemy, tak by prąd szedł przez przyrząd,,, wtedy odczytasz wartość pobieranego prądu,,,
przemo_rsr - 1 Lip 2010, 12:04

jak się nie mylę to musisz go wpiąć szeregowo tak jak opisał toJoeMix,
;))


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group