Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Podczas hamowania sciaga w lewa strone

Bazyss - 26 Maj 2010, 14:11
Temat postu: [MK3] Podczas hamowania sciaga w lewa strone
Mam problem...
podczas hamowania sciaga samochod w lewa strone i nie wiem czym to moze byc spowodowane...
Wymienione tarcze i klocki na nowy zestaw.
Jezeli chodzi o zawieszenie, sworznie i układ kierowniczy wszystko co bylo zle wymienione na nowe.

Zastanawiam sie czy to moze nie tloczek w prawym kole ktory moze zle dzialac...

Problem mam tez taki iz podczas zahamowania i ruszenia samochod traci moc, odkrylem ze zaczyna robic sie cieple prawe kolo... tloczek nie odbija?
Jezeli zahamuje poraz drugi i wcisne pedał hamulca do samego konca problem znika... wychodzi na to ze tloczek sie zawiesza??
Czy to zacisk caly jest do naprawy? Moze regulatory hamowania cos szwankują??

pablon - 26 Maj 2010, 17:10

Może jest zapieczony tłoczek.
MARIUSZ.B - 26 Maj 2010, 18:07

Przewody hamulcowe elastyczne do wymiany.
Bazyss - 26 Maj 2010, 18:17

Własnie jestem po rozmowie z jednym z userów ktory tez potwierdza wymiane przewodow. Przewody naszczescie juz kupilem wczesnije bo nie wygladaly zbyt cikawie wiec czym predzej poleca do wymiany :) o efektach opinformuje
dday - 26 Maj 2010, 18:24

identyczne objawy u mnie ustąpiły (jak wcześniej koledzy mówili) po wymianie przewodów elastycznych i płynu hamulcowego :ok:
Bonus - 31 Maj 2010, 23:36

zapieczony/zacięty tłoczek (peknieta osłonka)/zapowietrzjacy sie tłoczek przez zuzyta uszczelke, nie wiem cyz nei trzba by odrazu tłoczka zmienić razem, albo: plus mozliwe sa zaciete te dwie prowadnice gumowe jak hamulce marki ATE, zas ściągnie może być również od tylnych hamulców może jedna strona działa druga wogóle... ale w sumie jak z przud felga si e grzeje to prżód raczej

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group