Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - odszkodowanie z OC sprawcy z zagranicy

scorpion69 - 13 Maj 2010, 20:08
Temat postu: odszkodowanie z OC sprawcy z zagranicy
witam
rok temu wjechał we mnie gościu przy wyprzedzaniu. ubezpieczyciel sprawcy -Warta oceniłą szkodę całkowitą na 3/4 wartości rynkowej mojej fiesty i tyle dostałem. wczoraj inny gościu otarł się o moje drzwi i je przerysował /przetarcie 10cm drzwi i listwa boczna/. ubezpieczyciel jest z zagranicy a sprawę załatwiam przez ergo hestię. czy w związku z tym pierwszym zdarzeniem ubezpieczyciel sprawcy /czy to ergo hestia czy niemiecki ub/ będą wiedzieć o szkodzie całkowitej z innego źródła niż jak ja im nie powiem?? czy jednak trzeba o tym informować? i czy odszkodowanie będzie małe ze względu na szkodę całk. .??

pozdrawiam

JoeMix - 13 Maj 2010, 21:10

scorpion69 napisał/a:
przetarcie 10cm drzwi i listwa boczna
I Ty chcesz szkodę całkowitą? :9:
scorpion69 - 13 Maj 2010, 21:50

JoeMix napisał/a:
scorpion69 napisał/a:
przetarcie 10cm drzwi i listwa boczna
I Ty chcesz szkodę całkowitą? :9:


chyba nie zrozumiałeś -szkodę całkowitą miałem już rok temu z Warty. a teraz staram się o odszkodowanie i chciałem zapytać czy takie informacje są przekazywane między ubezpieczalniami -chodzi o to czy trzeba powiedzieć bo i tak sie Hestia dowie czy nie trzeba mówić....

portier - 14 Maj 2010, 02:15

a co im do tego? oni maja doprowadzic Ci auto do stanu przed kolizja czyli naprawic badz oplacic naprawe drzwi i listwy a co im do tego ze kiedys cos tam sie stalo??
JoeMix - 14 Maj 2010, 07:12

scorpion69, no tak, nie zrozumiałem, ale portier, dobrze gada,,, to że rok temu miałeś szkodę całkowita jest pomijalne, naprawiłeś przecież auto,,,
scorpion69 - 14 Maj 2010, 13:07

JoeMix napisał/a:
to że rok temu miałeś szkodę całkowita jest pomijalne, naprawiłeś przecież auto,,,


niby naprawiłem ale błotnik z przodu wygląda fatalnie... przy takim niewielkim przetarciu przednich drzwi i listwy bocznej (nie lakierowanej) wie ktoś jak ubezpieczalnie traktują takie przetarcia -czy całe drzwi do malowania albo tylko ten niewielki fragment?

Parzych - 14 Maj 2010, 14:58

scorpion69 napisał/a:
czy całe drzwi do malowania albo tylko ten niewielki fragment?
Przy metaliku maluje się cały element, w pozostałych przypadkach jest to w gestii lakiernika...
scorpion69 - 14 Maj 2010, 15:17

Parzych napisał/a:
scorpion69 napisał/a:
czy całe drzwi do malowania albo tylko ten niewielki fragment?
Przy metaliku maluje się cały element, w pozostałych przypadkach jest to w gestii lakiernika...


lakier zwykły -ale chodzi czy Ergo Hestia da kase na malowanie całych drzwi albo tylko tego fragmentu...

Miły - 14 Maj 2010, 15:49

całych...
scorpion69 - 17 Maj 2010, 14:19

a z zagranicznego OC długo trwa całe załatwianie /w moim przypadku pośrednikiem jest Ergo Hestia/ ?
jackrzec - 17 Maj 2010, 20:14

pół roku - przynajmniej kumpel tyle czekał jak mu baba ze szwecji w bok wjechała.
scorpion69 - 18 Maj 2010, 00:25

jackrzec napisał/a:
pół roku - przynajmniej kumpel tyle czekał jak mu baba ze szwecji w bok wjechała.

to fatalnie, choć jestem umówiony z rzeczoznawcą na środę i już kazał naszykować nr konta :-P

PS. za takie otarte drzwi i pasek boczny ile moge wycisnąc na naprawę? lakier akryl :-P

No i był u mnie likwidator i stwierdził:
1) listwa boczna PP do wymiany
2) lusterko zewn. Prawe do wymiany ALE jakieś NZS 50% ; /lusterko po wcześniejszej mojej naprawie
3) drzwi PP (WYBUD) do Lakierowania naprawczego (odnowa lakieru) ALE znów NZS 50% ; /są już uszkodzenia powłoki lakierniczej z poprzedniej kolizji. lakier akryl

SYSTEM AUDATEX
KOSZTY NAPRAWY BEZ VAT 326,90
22% Z VAT 398,82
ubytek wartości lakierowanie - 52,07 PLN
ubytek wartości części zamienne - 24,00 PLN

RAZEM Z VAT 306,01 PLN

o co chodzi z tym NZS 50% ??
brać kasiorke albo się odowływać. Ciekawe ile mechanik by z Fakturą za to wziął??
dodam że są jeszcze inne uszkodzenia niezwiązane ze sprawą, np. szyba czołowa pęknięta -nienaprawiona; Pojazd po nieprofesjonalnych naprawach blach-lak, błotnik TP korozja, zderzak przód zarysowany, drzwi PP po naprawach amatorskich :-P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group