Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK3] Filtr paliwa w 1.8 D Courier - umiejscowienie

KamilCourier - 27 Kwi 2010, 19:00
Temat postu: [MK3] Filtr paliwa w 1.8 D Courier - umiejscowienie
Witam mam pytanie gdzie znajduje się mały filtr paliwa??? Jest to ford courier 1.8 Diesel z roku 1995 czyli na bazie fiesty MK3.Słyszałem ze taki filtr nie istnieje ale poprzedni właściciel mówił ze już mu się tak kiedyś zabrudził ze Courier miał v max 100km/h i właśnie teraz tak tez mam tylko ze v max jest 120km/h

TU JEST LINK DO PODOBNEGO FILTRA

Fordon - 27 Kwi 2010, 20:47

Filtr musisz miec w tym samym miejscu co seryjne MK3 czyli na koncu silnika po prawej stronie i jest to obojetne czy Lucas czy Bosch, chyba ze ktos sobie przerabial uklad to niestety ale musisz szukac po prewodach paliwowych.
KamilCourier - 27 Kwi 2010, 20:54

no tak ale co to znaczy na koncu silnika inni mowia ze jest koło zbiornika gdzies w przewodach paliwowych ale nigdzie tam nie ma;/
kamil wolski - 28 Kwi 2010, 23:21

To szukaj po przewodach paliwowych, a w najgorszym wypadku może go nie być w ogóle.
KamilCourier - 29 Kwi 2010, 13:11

ALE JEST BO POPRZEDNI WŁASCICIEL WYMIENIAŁ..... I MI DAŁ ZAPASOWY...
SebeG - 29 Kwi 2010, 13:56

Taka duża pucha przykręcona do silnika po prawej stronie. Raczej nie trudno nie zauważyć:) No, chyba, że poprzedni właściciel wywalił :(
KamilCourier - 29 Kwi 2010, 21:17

nie no ten duzy filtr to wiem gdzie jest wymieniłem go ale duzo to nie dało chodzi mi o malutki filterek paliwa
kamil wolski - 29 Kwi 2010, 21:28

Na prawdę tak ciężko poszukać na przewodach tego?! Wątpie by się dematerializował po otwarciu klapy...
SebeG - 30 Kwi 2010, 16:47

Ale prócz tej puchy to w dieslu nie ma innego filtra paliwa.

[ Dodano: Pią Kwi 30, 2010 16:49 ]
A jak muli to filtr powietrza wymień.

ramses123 - 30 Kwi 2010, 18:40

powodów zamulania jest mnóstwo ... filtry ... jakościowo słabe paliwo ... kondycja silnika słaba już ... kąt wtrysku ... wtryskiwacze poleciały :P zabawa :D
Gray Wolf - 6 Maj 2010, 18:34

Może być inny filtr i wiele innych dodatków :) .No chyba że kupiliśmy klekota z salonu,ale to nam nie grozi a szkoda :| Sam osobiście wmontowałem dodatkowy filtr taki szklany rozbieralny do czyszczenia. Czyli każda Fiesta może być troszkę inna jeżeli miał ją poprzednio jakiś racjonalizator :) Trzeba zrobić inwentaryzację i patrzeć po wężykach idących do zbiornika paliwa.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group