Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Duże spalanie, śmierdzi benzyną

Vesoly - 7 Kwi 2010, 13:57
Temat postu: [MK3] Duże spalanie, śmierdzi benzyną
Wczoraj miał wymieniony CPP, krokowiec, uszczelkę pod głowicą, wtrysk i świece, wcześniej przewody, i wydech.
Zaczęło się od falujących obrotów, gaśnięcia na zimnym silniku i skoku spalania w mieście do 11l/100km( w trasie cały czas było koło 6l/100km). Sprawdziłem CPP, potencjometr był dobry, ale kable straciły część izolacji. Zabezpieczyłem taśmą izolującą - przestało falować, ale obroty dalej były trochę za wysokie, tak jak i spalanie. Po wczorajszej wizycie u mechanika obroty się uspokoiły, ale zaczął się cały trząść na biegu jałowym, i spalił mi 15l/100km (zrobiłem 200km, z czego 170 w trasie). Co to może być?

JoeMix - 7 Kwi 2010, 14:17

Do sprawdzenia wtryskiwacz na szczelność, ciśnienie podawanego paliwa i czujnik temperatury silnika na komputer,

[ Dodano: Sro Kwi 07, 2010 14:18 ]
a i sonda, i popraw w profilu na 1,1i

Vesoly - 7 Kwi 2010, 14:43

Dzięki.
Zapomniałem wcześniej napisać, że był podpięty pod komputer u dwóch mechaników, ostatnio wczoraj, u żadnego nie wyrzucił błędów. I coś, co pewnie nie ma znaczenia w tej sytuacji - przejechałem kiedyś 200km bez zamkniętego wlewu oleju i o dziwo nie wychlapał ani trochę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group