Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK3] Regulacja hamulca ręcznego

nightmoon90 - 17 Mar 2010, 16:17
Temat postu: [MK3] Regulacja hamulca ręcznego
Witam, chciał bym się dowiedzieć gdzie w mojej fieście reguluje się hamulec ręczny?

Problem jest tego typu, że przy zaciąganiu muszę się pilnować, żeby zaciągnąć ręczny po szyje, wtedy nie można ruszyć mojej "czerwonej strzały" jeśli tego nie zrobię a mi się zdarza widzę czasem mój samochód wypchnięty na drogę (kawały kolegów), bo wiedzą, że słabo mi działa ręczny...

Z racji iż robię hamulce (przód już skończony) a dziś wziąłem się za tył chciał bym się dowiedzieć gdzie jest dojście do regulacji hamulców? W samochodzie raczej go nie ma więc mniemam, że chyba pod samochodem jest gdzieś jakaś klapka czy coś? Jutro będę wymieniał cylinderki z tyłu więc chciał bym od razu zrobić ten mankament bo już mi się zaczyna uprzykrzać...

Jakieś sugestie? Może tutorial foto lub wideo, szukałem tutaj ale też nie mogę znaleźć niby taki banał a jednak przysparza mi z lekka problemów

dżolero - 17 Mar 2010, 16:24

regulacje linki rącznego znajdziesz pod samochodem. troche roboty bedzie gdyż bedziesz musiał siagnąc tą aluminiowa izolacje i rogimnastykowac sie troche.. bo regulacja znajduje sie miedzi podłoga auta a tłuminiem.. praktycznie pod samą wajchą od recznego
JoeMix - 17 Mar 2010, 16:27

Cytat:
mój samochód wypchnięty na drogę (kawały kolegów), bo wiedzą, że słabo mi działa ręczny
Zostawiaj na biegu,,,
pablon - 17 Mar 2010, 17:18

Według istrukcji aby zwiekrzyc siłe hamulca recznego nazleży wcisnać hamulec nogą i dopiero zacignąć reczny, czy jakoś tak.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group