Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Weber 2V parę pytań, parę problemów.

Maćko - 2 Mar 2010, 21:00
Temat postu: Weber 2V parę pytań, parę problemów.
Mam w obu xrkah Webera 2V niby wszystko działa jednak w białej pojawia mi się taki problem, że przy pewnych obrotach około 2000 obr/min (o ile dobrze pamiętam) "zamula" czyli chwilowo traci moc a czasem w korku przy wciśnięciu w tym momencie sprzęgła kończyło się zgaśnięciem silnika. Czerwona z kolei, pali kosmiczne ilości benzyny i na benzynie kopci, a na gazie przestaje, zużywa olej w jakichś tam ilościach i nie przejmowałbym się kopceniem gdyby występowało cały czas. Wyciągając może pochopne wnioski doszedłem do tego, że gaźnik może mieć z tym coś wspólnego. Ktoś wie jak ustawić domowym sposobem skład mieszanki ? (Pamiętam, że w poldku wystarczyło 2,5 obr wykręcić śrubę regulacyjną ;p) Mam też kilka dysz więc dobiorę najlepsze i najbliższe zalecanym, chyba, że ktoś ma jakieś doświadczenia z innymi "lepszymi" rozmiarami dysz. No i jeszcze elektryczne ssanie, zasadę działania już mniej więcej ogarnąłem, jednak zastanawia mnie kwestia zasilania (elektryki) Po przekręceniu stacyjki ma się pojawić + zasilający, jest on tam stale ? nie powoduje nadmiernego grzania bimetalu ? Nie odkryłem żadnych tajemnych zapadni tam ale kto wie. I jeszcze skąd ten tajemny + się bierze, w obu autach mam pomieszaną instalację elektryczną i w obu było to zlikwidowane. To ten sam + co na zaworku elektromagnetycznym ? Ma ktoś jakieś rady, doświadczenia z tym gaźnikiem ? Wszystko się przyda. Pozdrawiam
JoeMix - 3 Mar 2010, 01:07

Maćko napisał/a:
Ktoś wie jak ustawić domowym sposobem skład mieszanki ?
Udać się do dobrego speca od gaźników, usługa może i z 200 zeta kosztować,,,

Maćko napisał/a:
Mam też kilka dysz więc dobiorę najlepsze i najbliższe zalecanym, chyba, że ktoś ma jakieś doświadczenia z innymi "lepszymi" rozmiarami dysz.
Najlepciejsza fabryczna dysza, mniejsze zmniejszy zużycie paliwa i znacząco moc, większa zwiększy niewiele moc i znacząco zużycie paliwa,,,

Maćko napisał/a:
Po przekręceniu stacyjki ma się pojawić + zasilający, jest on tam stale ? nie powoduje nadmiernego grzania bimetalu ?
Tak, ma grzać cały czas, nie ogrzewany bimetal stygnie, czyli ssanie się załączy ponownie,,,

Maćko napisał/a:
To ten sam + co na zaworku elektromagnetycznym ?
:yes:
Maćko - 15 Mar 2010, 18:18

Odnalazłem idealnie odpowiadający zestaw dysz do mk 1 xr2 tylko teraz, która dysza w które miejsce ma iść ? Ma to jakieś znaczenie (pewnie ma ale tak profilaktycznie pytam ;p) wiadomo są dwie "małe" i dwie "duże" małe wchodzą po zewnętrznej a duże w dwa środkowe otwory. I teraz czy jest ktoś w stanie powiedzieć czy np od strony ssania wkręcamy najpierw "małą" dyszę 50, następnie tą F30/160/115 następnie tą F30/150/120 i ostatecznie tą "małą" dyszę 60.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group