Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK5] Diesel spalanie - obniżenie

arci-91 - 18 Lut 2010, 18:38
Temat postu: [MK5] Diesel spalanie - obniżenie
Witam mam pytanko co musiał bym zrobić żeby zmniejszyć spalanie swojego forda 1.8TDDI endura 2000r spalanie wynosi 7 l w mieście muszę tez dodać ze jestem świeżym kierowca i ze na pewno efekt mojej jazdy wpływa na większe zużycie.rzadko kręcę go na wyższe obroty niż 2000 obr/min.Na pełnym zbiorniku zrobiłem teraz troszkę ponad 400km w jesień 500 morze nawet nie. wyraźcie swoja opinie czy się opłaca inwestować w te działania i jak powinno być to w rzeczywistości samochód jest sprowadzony ale kłopotów z nim nie mam na razie
ramses123 - 18 Lut 2010, 21:17

7 litrów to normalnie
nie przejmuj się
pzdr !

Puff - 18 Lut 2010, 23:24

Żeby zimą osiągnąć wynik 7 litrów (mówię na podstawie własnej Fiesty - oleje, filtry, etc. wymieniam regularnie) to trzeba naprawdę nie mieć litości dla tego auta i do tego sporo stać w korkach, odśnieżając auto po pół godziny pod domem każdego ranka.

Więc nie - to nie jest normalne - chyba, że jeżdżąc po mieście nie używasz biegu wyższego niż 2/3 (a z opisu, który tutaj dałeś wynika coś zupełnie odwrotnego).

Podstawa: wymiana filtrów powietrza/paliwa/oleju + oczywiście wymiana samego oleju, jeśli jeszcze tego nie robiłeś. U mnie po takiej wymianie, gdy pierwszą zimę jeździłem klekotem, spalanie spadło na "dzień dobry" o 1 litr.

Latem, jeśli się naleje pod korek i ma się stosunkowo lekką nogę, to można na jednym baku spokojnie zrobić 700km. Jeżdżąc jak dziadek, można by było przejechać jeszcze więcej. Zimą przy lekkiej nodze i krótkim paleniu na postoju jak się uprzesz, to dociągniesz do 550-600.

kamil wolski - 19 Lut 2010, 10:47

Ja u siebie zimą mam spalanie między 7-9, zależy gdzie i ile jeżdżę. 9 wychodzi gdy tylko jadę rano 2km do żlóbka i spowrotem i to samo popołudniu - wychodzi wtedy prawie 9l/setke ale to praktycznie cały czas na ssaniu ;) ./
Vinci - 19 Lut 2010, 16:49

moj zwykly klekot pali 7,5 l na 100 teraz w zime ale wtryski leja prawdopodobnie a druga strona to to ze lubie dynamiczna jazde :D
earth2105 - 3 Mar 2010, 20:18

witam a ja mam pytanko co do swojej fiestki(1.8 D, 95 r). latem mi palila do 6 litrow a teraz zima ponad 10 l. jak to mozliwe? mialem wymieniany rozrzad i zawory w silniku i swiece, ale to chyba nie ma wplywu?
pozdro

Puff - 3 Mar 2010, 20:21

earth2105 - przeczytaj mój wcześniejszy post w tym temacie...
earth2105 - 3 Mar 2010, 20:24

ale zeby taka roznica;/ szok:)
kamil wolski - 3 Mar 2010, 20:32

Cytat:
witam a ja mam pytanko co do swojej fiestki(1.8 D, 95 r). latem mi palila do 6 litrow a teraz zima ponad 10 l. jak to mozliwe? mialem wymieniany rozrzad i zawory w silniku i swiece, ale to chyba nie ma wplywu?
pozdro


Auto na lewarek i pokolei sprawdzasz czy koła się swobodnie kręcą. Jeszcze kwestia jak duże trasy robisz. Ja pisałem, wkurzałem się, że skoczyło mi do 8l/100km, ale to przy trasach 6.30 odpalanie, odśnieżenie, prejazd 300m, czekanie 10-15min, przejazd 2km, czekanie 10min, przejazd 2km i do domu. I tak dwa razy dziennie. W trasie znów spadło do ~5ciu mimo że zima.

earth2105 - 3 Mar 2010, 21:14

nio na jezdze po miescie i czase stoje w korku:D latem zatankowalem do pelna zwiedzilem cale wybrzeze helskie, takze zrobilem ponad 800km i jeszcze zostalo, no ale moze to zima tak dziala i opony mam dwie zimowe:)
a taka ciekawosta do odpalania: slyszeliscie o rozruchu na :cygaro?:D heh pod rure filtra powietrza sie podtyka ogien i odpala na duzym mrozie:D heh ale to chyba dla hardcorowcow :hahaha: pewnie ostro niszczy silnik
pozdro

kamil wolski - 3 Mar 2010, 21:24

earth2105 napisał/a:
a taka ciekawosta do odpalania: slyszeliscie o rozruchu na :cygaro?:D heh pod rure filtra powietrza sie podtyka ogien i odpala na duzym mrozie:D heh ale to chyba dla hardcorowcow pewnie ostro niszczy silnik


Poszukaj sobie na YT filmiki z zimowego odpalania traktorów.

Zima wątpie by tak działała. To czy masz zimówki czy nie też znaczenia nie ma. Możesz mieć zblokowany hamulec jakiś i obciera zwiększając opory.

earth2105 - 3 Mar 2010, 21:30

widzialem :-P ok dzieki, obadam
skull - 24 Lut 2012, 13:23

odgrzewam,

moja Fiesta pali średnio 6l. (a zrobiłem nią ponad 100 tys. km), nigdy nie udało mi się dojść do 8l - mimo że usilnie czasem "się starałem", czy to zima czy klima, czy przyczepa z gruzem.
Najmniej to wyszło chyba 4,8l - chyba już zdziadziałem:)

ale rzeczywiście o parę rzeczy wypada dbać:
-olej i filtry,
-wyważone opony, ciśnienie, (ew. zbieżność)
- sprawdzone paliwo

misiak - 28 Lut 2012, 23:26

w 1.4 tdci warto sprawdzić przepływomierz- jak miałem brudny to jesienią po mieście piła ponad 8 litrów... Po czyszczeniu już 6. Potem wyszło parę rzeczy po drodze. Po naprawach i wymianach obecnie 6,5l/100km po mieście w zimie. Także wynik raczej do przyjęcia jak dla mnie. A to że większy silnik pali 7..... pfff to i tak dobrze że 7 :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group