Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] Dmuchawa działa tylko na 4 biegu - rozwiązanie

bukolek - 21 Sty 2010, 18:21
Temat postu: [MK4] Dmuchawa działa tylko na 4 biegu - rozwiązanie
Temat był wałkowany do bólu i czytałem na forum co i jak. Znalazłem przyczynę awarii. Jeden z kabelków idących do kostki pod schowkiem jest naderwany i dlatego ogrzewanie szwankuje. Mam tylko pytanie techniczne. Da się jakoś to wyciągnąć na wierzch bo odkęciłem jedną śrubkę, wyciągnąłem całe to ustrojstwo, ale nie za daleko bo cała wiązka kabli to ogranicza. No i mam problem żeby tam się dostać. Ledwo co łeb wsadziłem, palce od mrozu mi prawie poodpadały (garażu nie mam). Jakoś ten kabelek wczepiłem. Zailozowałem taśmą i działa. Ale jak cieplej się zrobi to chciałbym to porządnie zrobić. No i stąd moje pytanie. Czy da się to jakoś wyciągnąć żeby na luzie można było wymienić tą kostkę tudzież przylutować kabelek??? Pozdrawiam.
Puff - 21 Sty 2010, 18:53

Było pisać w temacie, żeby nowego nie tworzyć...

Domyślam się, że pisząc "to" mówisz o komplecie kabel + dzielnik. Można to przecież rozpiąć...

Poza tym radziłbym wyciągnąć radio i zajrzeć za panel sterowania nawiewem - skoro na nim się reguluje prędkość dmuchawy, a ta jest zależna znowu od kostki, to obie rzeczy muszą być jakoś kablem połączone...

bukolek - 22 Sty 2010, 10:32

U mnie problem polega na tym, ze jeden z 4 kabli wchodzacych do kostki byl naderwany. Wystarczy go przylutowac i bedzie ok. Ale mam z tym problem bo dostepu nie ma. Nie bardzo wiem jak ta kostke mialbym wyciagnac. Razem z tymi kablami??? Tylko, że cala ta wiązka idzie gdzies do gory gdzie moj wzrok nie siega. Rozumiem, ze ta wiazka idzie do panelu sterowania, tak??? Tam mam ja odpiac i calosc wyciagnac??? Czy nie bardzo...
Puff - 22 Sty 2010, 12:37

Człowieku... idź do auta z wyjmakami i śrubokrętem i sprawdź. 26 lat masz, a posty piszesz tak, jakbyś oczekiwał, że ktoś za Ciebie poleci i zrobi Ci fotorelację... trochę własnej inicjatywy.

Napisałem Ci co do czego jest podłączone i co trzeba zrobić, żeby tam dojść, to teraz idź i to zobacz.

Marcin - 22 Sty 2010, 13:03

kable od rezystorków jeśli dobrze pamiętam spokojnie można wyciągnąć na dół przy dywaniku i tam sobie przy nich grzebać, jak masz lenia do kombinowania weź boscha! <8>
bukolek - 22 Sty 2010, 22:02

Pufcio wyluzuj. Nie mam wyjmaków i nie mam teraz czasu jechać do elektryka zeby mi radio wyciagnal.

Marcin właśnie o to chodzi, że cała ta wiązka u mnie ma taką długość, że jak to wszystko przykręcone jest krzyżakiem to nie ma żadnego luzu w tych kablach. Przez co odkręcenie śrubki mi nic nie daje bo nie mogę tego wyciągnąć (krótka wiązka kabli). A właśnie o to mi chodzi. Spokojnie mógłbym sobie wtedy ten poszarpany kabelek przylutować.

Marcin - 22 Sty 2010, 22:08

hmmm... w sumie przypomniałem sobie, że ten kabel idzie w środku tunelu od nawiewu to faktycznie trzeba pewnie go poluzować przy panelu od ogrzewania.

po co Ci wyjmaki, bierz 4 gwoździe i do roboty :-P

bukolek - 23 Sty 2010, 08:50

A widzisz. Patentu z gwozdziami nie probowalem. Pokombinuje. Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam.
darkmen21 - 27 Sty 2010, 08:34

Pufcio napisał/a:
26 lat masz, a posty piszesz tak, jakbyś oczekiwał
Panie o co tu sie tak spinać? :yyy:

bukolek napisał/a:
A widzisz. Patentu z gwozdziami nie probowalem
Wierz mi działa idealnie :-P

Tak wogole mam ten sam problem, dotychczas feista była teściowej i jezdziła tylko na 4 biegu,w weekend sie zabieram za to badziewie...

kkooffee - 31 Sty 2010, 16:30

Witam,
miałem podobnie- przyczyną była lekko spalona kostka przy sterowniku/regulatorze dmuchawy. Po jej oczyszczeniu dmuchawa działa bez problemu.

mkapi - 8 Lut 2010, 16:39

kkooffee, Chodzi o sam przełącznik od 1 do 4 tam ejst ta kostka bo właśnie i mnie dziś dmuchawa przestała działać na biegach od 1 do 3 .

[ Dodano: Pon Lut 08, 2010 18:26 ]
gdzie znaleźć ten rezystor nastawu dmuchawy.

Pawełos666 - 8 Lut 2010, 19:21

przy dmuchawie, takie zielone plaskie z plastykiem
mkapi - 8 Lut 2010, 23:00

wielkie dzięki koledzy.

[ Dodano: Wto Lut 09, 2010 19:46 ]
Problem polega na rezystorze.
A dokładniej spiąłem na krótko kabelki na termistorze tak jak mi polecił kolega wawik.
A czy ktoś z was koledzy wie jaki tam na końcu się znajduje termistor ?
I czy da się go wymienić. ?
czy tylko zlutowanie wystarczy?
Czy cyna będzie to trzymać bo widzę że on jest jakoś sprasowany.

[ Dodano: Czw Lut 11, 2010 09:06 ]
OPISZE JAK JA SOBIE PORADZIŁEM Z PROBLEMEM w FIESTA MK6.

1. zdejm schowek z zawiasów.
2. po lewej stronie pod schowkiem na pasie będzie taka siwa kostka z 4 przewodami wyjmij ja .
3. odkręć 2 śrubki i wyjmij rezystor.
4. na końcu rezystora jest wlutowany bezpiecznik termiczny (sprawdź go miernikiem ) Ale jeżeli chodzi ci tylko na 4 biegu wentylator to raczej na 100 procent to on
Jeżeli nie masz czym sprawdzić skręć drucikiem na krótko. tzn połącz jakimś drucikiem dwa końce te które łączy bezpiecznik na chwilkę podłącz i zobacz czy działa dmuchawa na biegach 1,2,3
JEŻELI DZIAŁA to.
idź do sklepu elektronicznego i kup bezpiecznik termiczny do 184stopni C 10A może
WLUTUJ GO W MIEJSCE STAREGO BEZPIECZNIKA I DMUCHAWA POWINNA CHODZIĆ DO CZASU AZ ZNOWU NIE ZJARA SIĘ BEZPIECZNIK>

bukolek - 3 Mar 2010, 14:31

A co sie u mnie stalo, ze po przylutowaniu kabelka dmuchawa znow dziala, ale:
na 1. biegu działa tak samo jak na 4.
na 2. działa tak jak na 3.
na 3. działa tak jak na 2.
????
Na 0 jest wylaczona, czyli ok.

Pawełos666 - 3 Mar 2010, 14:37

odwrotnie przylutowales wyprowadzenia? nie wiem czy dobrze Cie rozumiem...
Tommur - 3 Mar 2010, 14:37

zamienione kabelki podczas lutowania?
JoeMix - 3 Mar 2010, 14:39

Pewnie żel coś zlutowałeś,,,
bukolek - 3 Mar 2010, 17:11

no to rzuce okiem jeszcze raz na to, ale zamienic nic nie moglem bo po prostu przylutowalem oderwany przewod. Pewnie, zle go przylutowalem. Sprawdze i dam znac.
Pawełos666 - 3 Mar 2010, 17:17

zrob zdjecie i wrzuc
Sumo4871 - 11 Gru 2010, 17:24

A powiedzcie mi czy ktoś z was mierzył miernikiem napiecie na tych kabelkach przy kostce co idzie do sterownika. Ja mam tylko na jednym kabelku 12,20V, a na pozostałych 11,80V i wydaje mi sie że jeśli byłby kabelek naderwany to nie byłoby wogole napięcia
szynszyl - 12 Gru 2010, 18:42

zlutowałeś wszystko do kupy. regulacji nie bedzie. wyjmij to coś i znajdź jakąś szkołę elektryczną w pobliżu. myślę że spokojnie sobie poradzą z tym nawet 16-latki

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group