Forum FiestaKlubPolska -

LPG - Problem z LPG

rad85 - 24 Gru 2009, 07:17
Temat postu: Problem z LPG
Od 4 miesięcy jestem posiadaczem Fiesty mk4 1.25 16V. Jest ona w gazie sekwencyjnym. Instalacja została założona jeszcze przez poprzedniego właściciela.

Wczoraj popołudniu wracając z pracy zaczął mi piszczeć czujnik przy kierownicy. Sprawa o tyle dziwna, że kilka dni wcześniej uzupełniłem ok 35l gazu a przejechałem 100km. Zatrzymałem samochód. Próbowałem przełączyć na benzynę - całkowity brak reakcji. Pojechałem dalej na gazie, przy prędkości ok. 40km samochód mi zgasł. Zatrzymałem, ponownie odpaliłem i jakoś udało mi się dotrzeć do domu. Co kilka minut piszczał ten czujnik gazu.

Dziś rano, odpaliłem samochód i bez problemu można było wyłączyć gaz. Włączyłem jednak by sprawdzić jak samochód zareaguje. Nic nie piszczało aż do momentu dojazdu do pracy. I teraz powstaje pytanie. Co może być przyczyną takiej sytuacji?

Prawdopodobnie bez wizyty u mechanika się nie obejdzie. Proszę tylko o wstępną analizę sytuacji.

Z góry dzięki.

JoeMix - 24 Gru 2009, 16:14

U mnie nie ma żadnego czujnika więc pewnie spokojnie go możesz wywalić i będzie dobrze bo skoro u mnie nie ma to jest zbędny i tylko piszczeć potrafi,,,

A tak poważniej, jaka instalacje, co i jak,,, nic nie wiadomo,,, mamy zgadywać?

luki - 24 Gru 2009, 18:06

przy sekwencji jest piszczek montowany, aby po jakimś określonym przebiegu jechać na serwis gazu... wiec musisz się udać aby podpiąć pod komputer gazowy i skasować inspekcje i zrobić przegląd.
Krawiec - 25 Gru 2009, 10:36

Luki masz już odcinke na gazie ? :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group