Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - [MK3] Światła do jazdy dziennej LED

Ciapek - 27 Lis 2009, 14:04
Temat postu: [MK3] Światła do jazdy dziennej LED
Cześć.

Czy ktoś zamontował już takie lampy/światła?

Chodzi mi oczywiście o takie wąskie LED.

Jeśli tak to jakie? Hella na pewno dobra marka i porządne wykonanie ale nie za takie pieniądze. Myślałem coś nie więcej niż 200 zł...

kamil wolski - 27 Lis 2009, 16:06

Wioska. Już bym wolał włożyć jakieś diody w światła dalekosiężne w zderzaku XR2i albo jeździć na światłach normalnych. Te paski diodowe nie pasują do takich starych aut.
bidżej - 27 Lis 2009, 16:42

Ciapek, a w jakim celu Ci te światła? Bo jak np. chcesz oszczędzać paliwo, to lepiej kup nowe filtry do silnika - wyjdzie taniej i skuteczniej. Jak dla mnie ani to ładne, ani bardziej skuteczne niż reflektor, ani specjalnie uzasadnione ekonomicznie...

kamil wolski napisał/a:
Te paski diodowe nie pasują do takich starych aut
tak jakby nowym autom było do twarzy z paskami świecącymi na wiejski błękit przyklejonymi na taśmę dwustronną ;-))
kamil wolski - 27 Lis 2009, 16:47

bidżej napisał/a:
kamil wolski napisał/a:
Te paski diodowe nie pasują do takich starych aut
tak jakby nowym autom było do twarzy z paskami świecącymi na wiejski błękit przyklejonymi na taśmę dwustronną ;-))


Nie no ale już lepiej w nowym aucie 3 diody w kratach zderzaka niż starej fieście na wkręty ;)

Ciapek - 27 Lis 2009, 18:07

W sumie chodziło mi może nie tyle o oszczędność paliwa co pójście z nurtem postępu technicznego - LED powoli zaczynają wypierać w niektórych zastosowaniach zwykłe żarówki.

Oszczędność na paliwie zapewne jest ale jak ktoś dużo jeździ.

LED mają też przede wszystkim b.długą żywotność.

Ale jak piszecie, że nie ma sensu to OK.

elmek13 - 27 Lis 2009, 18:15

I w ten sposób wyleczyliście Ciapka z Ledów.... Brawo zdolnych mamy lekarzy. :hahaha:
Ciapek - 27 Lis 2009, 18:34

Można i tak to ująć.

Co do nowych filtrów to są regularnie (może nawet częściej niż mówi instrukcja) wymieniane i stosowane są tylko MANN (ewentualnie Filtron). Świece NGK, przewody WN też NGK.

Na tym więc raczej nie będę miał oszczędności większych jak wymienię nowe na nowe...

elmek13 - 27 Lis 2009, 23:53

Ciapek... Słuchaj lekarzy... (na razie zostaw tak jak jest) Ciesz się jazdą, nie szukaj problemów. :V: Uwierz mi same się znajdą. Jak przyjdzie pora.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group