Forum FiestaKlubPolska -

LPG - Gaśnie na luzie i dziurawej drodze

Wili23 - 12 Wrz 2009, 13:38
Temat postu: Gaśnie na luzie i dziurawej drodze
Niezależnie od zimnego czy cieplego silnika samochod lubi zgasnąć podczas jazdy zwlaszcza na wyboistej drodze a takze na luzie np. przy dojezdzaniu do skrzyzowania. Ponowne odpalenie i przelaczenie na gaz naogól sie udaje choc niezawsze. Ostatnio bylem u gazownika ktory przegladal instalacje pod kontem duzego zuzycia gazu plus wymienil filtr powietrza. Od momentu tych regulacji wlasnie mam takie objawy. Mogl coś namieszac? Na benzynie jest oki
Raven_PK - 6 Sty 2010, 18:37

o własnie ja tez mam podobny problem dosłownie nie wiadomo kiedy a tu słychać jak zawór na butli się zamyka. Najczęściej jak ostro zahamuje ale zdarzyło się tak jak kolega już wymienił mam ten problem od 2-3 miesięcy i nie wiem czym to idzie <???> i tez mi się stało po regulacji gazu
matrix-1990 - 15 Sty 2010, 10:35

no ja bym radzil do gazownika jechac, samemu ciezko sie babrac w gazie, no chyba ze sie znacie. Wili23, napisz ktora to generacja gazu
van - 16 Sty 2010, 21:43

auto dostaje podmuch powietrza kiedy już noga ściągnięta z gazu, jest wtedy nie prawidłowa mieszanka i auto gaśnie a automatycznie wtedy też zamyka się zawór gazu

ja bym sprawdził lewe powietrze(czy gdzieś nie zaciąga np. przy nieszczelnej gumie, uszczelce, kolanku itp. itd.)
albo za dużo powietrza dostaje(przykryć dopływ powietrza o połowę i zobaczyć jak będzie)

JoeMix - 16 Sty 2010, 22:11

Wili23, w opisie masz 1,1, czyli gaźnik,, jak Ci zgaśnie na gazie to nie rozumiem stwierdzenia "Ponowne odpalenie i przelaczenie na gaz naogól sie udaje choc niezawsze",,, więc jak gaźnikowiec gaśnie na gazie to trzeba go odpalić na gazie, bo jak przełączysz na benzynę to zanim się napełni komora pływaka,,, zanim naleci do pompki przyśpieszacza,,, zanim,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group