Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Dalekosiężne w mk2 xr2

blood_brother - 12 Wrz 2009, 00:17
Temat postu: Dalekosiężne w mk2 xr2
Powoli zabieram się do podłączenia halogenów przednich i chciałem się Was zapytać jak się je powinno włączać? Razem z długimi, czy oddzielnym przyciskiem? Czy mogą się palić kiedy chce, czy powinienem móc je dopiero zapalić jak włączę długie?
I jeżeli oddzielnym guziczkiem to ma ktoś na sprzedaż taki guziczek? Ewentualnie, może być od tylnych halogenów :) Bo moja Fiestka ma jeden wolny pstryczek, ale od odgrzewania tylnej szyby, a ten się średnio raczej do tego nadaje.

diodalodz - 12 Wrz 2009, 01:38

13.2- Reflektory drogowe:

* powinny być zamontowane z przodu pojazdu w taki sposób, aby ich użycie mogło nastąpić jedynie przy włączonych światłach pozycyjnych
* powinny dostatecznie oświetlać drogę co najmniej na 100m przed pojazdem przy dobrej przejrzystości powietrza
* ponadto ich wyłączenie musi samoczynnie następować po przełączeniu świateł drogowych reflektorów głównych na światła mijania

JoeMix - 12 Wrz 2009, 07:46

Oryginalnie włączały się razem z długimi tak jak w Mk3, z tego co się orientuję.
blood_brother - 1 Paź 2009, 00:00

Z braku czasu nie przebrnąłem jeszcze przez ten temat, a w mojej głowie zrodziło się pytani. Da się to tak podłączyć, żeby dodatkowe światła drogowe zapalały się jedynie po włączeniu świateł drogowych na stałe, żeby nie włączały się jak się komuś mryga? :)
JoeMix - 1 Paź 2009, 08:05

Da się bo ja miałem odwrotnie, jak mrygałem to mrygały wszystkie, a jak włączałem drogowe to się zapalały tylko drogowe,,, więc odwrotnie się da, ale trochę przeróbki instalacji jest.
DziDzia - 1 Paź 2009, 08:44

Wystarczy przekaźnik odpowiednio podłączyć :) ..



pozdro :!:

AdamB - 1 Paź 2009, 17:10

W Xr2 zapalały się razem z długimi. Jeśłi dobrze pamiętam to jest to po prostu zmostkowane (zasilane z jednego przewodu). Jeśli chodzi o szczegóły prawne to światła, tak jak i wszystko pozostałe, nie powinny wystawać poza obrys samochodu. Prawdopodobnie dlatego w XR2 jest tak dziwnie ukształtowany zderzak. Przynajmniej tak to sobie tłumaczę ;-).
JoeMix - 1 Paź 2009, 17:42

Nie tylko Xr2 miała takie światła, więc zderzak nie jest od tego :) Problemem nie jest podłączenie by świeciły razem z długimi, tylko według kryteriów blood_brother2'a :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group