Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Światła DZIENNE

mkapi - 12 Lip 2009, 21:42
Temat postu: [MK6] Światła DZIENNE
Witam. Troszkę jest na forum an temat świateł dziennych.
Ale ja bym poprosił aby ten kto ma fiestę mk6 wstawił zdjęcia na forum, chciałbym to zamontować ale nie wiem jaki rodzaj wybrać gdzie to wstawić.
Może są już jakieś oryginalne rozwiązania do fiesty. ?

Parzych - 12 Lip 2009, 23:51

mkapi napisał/a:
Może są już jakieś oryginalne rozwiązania do fiesty. ?
Jeśli chcesz szukać oryginalnych - popytaj w ASO czy w ogóle Ford takowe wypuścił...
mkapi napisał/a:
Troszkę jest na forum an temat świateł dziennych
Odnośnie dziennych w MK6, to jeszcze na forum nie widziałem, żeby ktoś zakładał/miał takie...
mkapi - 13 Lip 2009, 20:15

Dzięki wielkie .
Czekamy, zobaczymy. Może ktoś pokaże czy coś wymyślił.

Freeman - 13 Lip 2009, 20:34

mkapi napisał/a:
Może ktoś pokaże czy coś wymyślił.
a może Ty będziesz pionierem?
mkapi - 14 Lip 2009, 08:12

Jasne czemu nie .
Moge załozyć zwykłe diodowe po 12V na strone. Ale to nie wygląda za oryginalnie.
Ciekawi mnie czy ktoś znalazł jakieś bardziej oryginalne rozwiązanie.
Może jakieś opcje w kloszu. Przeciez ta fiesta ma duży klosz.
szukałem tego ale narazie nic .

[ Dodano: Nie Sty 31, 2010 09:08 ]
Witam.
Czy ktoś już założył światła dzienne do mk6 ?
.

[ Dodano: Sob Mar 27, 2010 09:07 ]
Witam.
W sumie znowu idzie sezon Wiec może już ktoś ma światła dzienne w ford fiesta mk6

ficus - 13 Lip 2011, 21:54

Przypadkiem na trafiłem na coś TAKIEGO. Trzeba by dokładnie pomierzyć czy wymiary są takie jak halogen w FF mk6. Na angielskim forum widziałem światła dziennie w postaci ringów dookoła halogenu.

Myślę że jakby się dobrze wysilić umysłowo to coś ciekawego jeszcze wpadnie :hihihi:

mieszko - 13 Lip 2011, 22:28

w sumie nawet niezłe rozwiązanie zamiast halogenów ale osobiście wolę halogeny - w nocy niezastąpione do poszukiwania dziur na drodze...
Parzych - 14 Lip 2011, 02:10

Obawiam się że odległość umiejscowienia p/mgłowych od boków Fiesty jest zbyt mała w/g przepisów, żeby móc w ich miejsce dać dzienne...
ElGrey - 14 Lip 2011, 06:37

ja mam narazie zamiast halogenow, dzienne i policjant nie zglaszal watpliwosci, nie zapominajmy ze to orginalne miejsce na oswietlenie, a nie jakas wywalona dodatkowa dziura w zderzaku :) popatrz na orginalne swiatla w WV polo, czy pasacie, tak samo w Skodach, tez nie lapia sie do tego przepisu, a maja homologacje :ok:
vegetagt - 14 Lip 2011, 12:29

ElGrey, wydechy ferrari tez mają homologacje, ale weź taki głośny sam zamontuj :)
mieszko - 14 Lip 2011, 13:47

ale w Skodach nie spełniają niby norm a jednak auta z takimi światłami jeżdżą legalnie po drogach. Skoro tak montują to znaczy że spełniają wymogi UE, jeśli się zacznie czepiać to podejdź z nim do krawędzi drogi i poczekaj aż będzie jechać nowa Skoda albo VW- długo nie poczekasz
vegetagt - 14 Lip 2011, 14:04

mozesz sobie SAMa zbudować z kołami poza obrysem auta, z dziennymi na lusterkach i dostaniesz homologacje na konkretny jeden egzemplarz, pomimo ze nie są zachowanie odległości.

Rozmawiałem o tym z diagnostą przy okazji głośnego wydechu...

Homologacja jest na część w konkretnym modelu auta. W fabii zamontował producent, "zrobił" testy, wg niego lokalizacja jest okej, ale jak samemu chcemy zamontować, to musimy się trzymać obowiązujących w danym kraju przepisów. W naszym przypadku pewnie też unijnych norm, bo w razie różnych zapisów na ten sam temat, one są ważniejsze ( chyba, ze już coś zmienili, informacja sprzed roku/dwóch ).

Inna sprawa, że część patentów i tak przechodzi badania techniczne i kontrole policyjne.

zwardek - 14 Lip 2011, 14:28

Parzych napisał/a:
Obawiam się że odległość umiejscowienia p/mgłowych od boków Fiesty jest zbyt mała w/g przepisów, żeby móc w ich miejsce dać dzienne...

ma być nie większa niż 40 cm, czyli powinno być ok

Właśnie założyłem COŚ TAKIEGO do mk5 sport w miejsce halogenów, średnica lampy ta sama, ale wybrałem te które mają większą obudowę z tyłu - LINK . W pierwszym linku jest nawet mk6 z tymi światłami :) średnica 9 cm, u mnie pasowały idealnie tylko trzeba było pokombinować z mocowaniem, bo rozstaw zaczepów różni się

ficus - 14 Lip 2011, 14:50

Mnie zastanawia jedna rzecz. Czy w MK6 można uruchomić funkcję świateł dziennych w komputerze (poprzez podpięcie do kompa)? Ja już mam instalację (nie pytajcie skąd) więc chciałbym zrobić sobie dzienne światła najbardziej profesjonalnie jak się da.
Podpinał już ktoś MK6 do kompa? Dzięki!

JoeMix - 14 Lip 2011, 19:00

Montując światła dzienne w miejsce halogenów narażasz się na częste kontrole, bo drogówka jest uczulona na jazdę na halogenach zamiast na mijania (pospolita praktyka) i jak Cie przypatrzą to trzepanko auta bo z daleka niewielka różnica jest, a jak światła się okażą bez homologacji i źle podpięte to zatrzymanie :rotfl: dowodu,,,
bartikrasnik - 15 Lip 2011, 09:12

sam nie lubię jak ktoś jeździ na halogenach jak zawali 55/60w to nic dziwnego ze zwraca uwagę policjantów. Ja do MK6 w miejsce halogenów wstawiłem żarówki diodowe o średniej jasności(chyba kilkanaście diod) i miałem już kilka kontroli policji i interesowały ich te halogeny(przyglądali się) ale, że światło nie jest ostre to podchodzili do tego normalnie.
ElGrey - 15 Lip 2011, 21:30

ot i cala tejemnica, ja na probe wsadzilem 6W diodowe zarowki do halogena, lampa jest widoczna i nie oslepia, ponadto co za ses stosowac w lampach dziennych normalne zarowki <???> to ma dowac tylko sygnal o twojej obecnosci na drodze, a nie ja oswietlac
ficus - 15 Lip 2011, 22:32

Jak by ktoś szukał schematu instalacji świateł dziennych to służę pomocą;)
Od razu mówię że jest przy tym dość sporo kabelkologii i trzeba chyba rozgrzebać pół auta. U mnie pół instalacji było zrobione fabrycznie więc było łatwiej:)

Jak coś to pisać na PW.

P.S Od razu mówię że schematy mają hiszpańskie opisy ale mogę pomóc z rozszyfrowaniem.

zwardek - 25 Sie 2011, 09:37

JoeMix napisał/a:
Montując światła dzienne w miejsce halogenów narażasz się na częste kontrole, bo drogówka jest uczulona na jazdę na halogenach zamiast na mijania (pospolita praktyka) i jak Cie przypatrzą to trzepanko auta bo z daleka niewielka różnica jest, a jak światła się okażą bez homologacji i źle podpięte to zatrzymanie :rotfl: dowodu,,,

Joe wykrakałeś - wczoraj mnie zatrzymali, ale wszystko okazało się OK. Pooglądali lampki, spisali dane i pojechałem dalej - dodatkowo wożę jakiś papier, który był dołączony do lamp - z homologacją i oznaczeniami.

wojciog - 8 Wrz 2011, 21:39

Witam
Przepraszam że podbijam temat ale opowiem o swoich światłach dziennych. Kupiłem takie:
http://allegro.pl/swiatla...82.html#gallery
są eleganckie jasne i założyłem je w miejsce halogenów. Nie miałem wcześniej halogenów, tylko zaślepki, tak więc kupiłem kratki pod halogeny i je przymocowałem. Montaż bardzo prosty jak ktoś będzie zainteresowany to podpowiem. Lampki są o tyle fajne że oprócz tego że świecą w dzień to po włączeniu normalnych świateł bledną o połowę i świecą wraz ze światłami. Gdy włączam kierunek mrugają wraz z kierunkiem. Po zgaszeniu silnika świecą jeszcze 30sec. (funkcja odprowadzania do domu) Dokładnie to co wymyśliło AUDI. Jednym słowem super bayer. Ale tyle zachwytów i teraz zła strona z którą proszę o pomoc. Jak większość ledów do jazdy dziennej wzbudza się i wygasza po pomiarze napięcia ładowania. Moja fiesta jest z końca roku 2007, czyli posiada szynę can. Napięcie ładowania jest tak wystabilizowane, że moduł uruchamiania ledów nie wykrywa różnicy napięć i lampki podczas jazdy na biegu wygaszają się. Czy ktoś z Was miał podobny problem? A może ktoś wie jak to rozwiązać. Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam

JoeMix - 9 Wrz 2011, 07:48

wojciog napisał/a:
po włączeniu normalnych świateł bledną o połowę i świecą wraz ze światłami
Jest to niezgodne z polskimi przepisami,,,
wojciog napisał/a:
większość ledów do jazdy dziennej wzbudza się i wygasza po pomiarze napięcia ładowania
Ano, najpopularniejsze i najgłupsze rozwiązanie,,,
wojciog - 9 Wrz 2011, 23:31

Dla zainteresowanych, znalazłem rozwiązanie błędnie działających świateł dziennych. Należy + podłączyć do śruby w alternatorze, czyli przed szyną can. Działa bardzo dobrze
Pozdrawiam

Parzych - 17 Wrz 2011, 12:07

wojciog napisał/a:
Kupiłem takie:
http://allegro.pl/swiatla...82.html#gallery
są eleganckie jasne i założyłem je w miejsce halogenów
To może pokazałbyś jakąś fotkę zamiast rzucać linkiem do alledrogo...
mkapi - 16 Paź 2011, 10:32

Właśnie są
Właśnie o takie mi chodziło.
tylko cena odstrasza.
http://moto.allegro.pl/la...1868685900.html

AccessX - 16 Paź 2011, 12:10

O ja pierd.... :) , za tą kwotę to bym ładne aluski mojej fieścince zaufundował :) .
ElGrey - 16 Paź 2011, 13:16

no nieee drogie jak piorun, i dodatkowo niezbyt ladne :-P
Parzych - 16 Paź 2011, 13:28

Takie udające AŁDI...
ElGrey - 16 Paź 2011, 13:29

No i to kolejna wada ;-(
mkapi - 24 Lut 2012, 11:52

Mam pytanie
Chce kabel dodatni zamiast do stacyjki podłączyć do czegoś innego.
Przecież to tylko 1,5 W .
tylko jaki czujnik lub gdzie szukać pod maską przewodu który dostanie prąd po włączeniu stacyjki.
ma ktoś jakiś pomysł

JoeMix - 24 Lut 2012, 11:58

Jaki kabel dodatni?
mkapi - 24 Lut 2012, 12:28

kabel dodatni od świateł dziennych.
Ten który da im zasialanie
Bo mase podłacze do masy aku
jeden podłącze do kabla od pozycji (nie trudno go znaleźć)
Ale ten który da im zasilanie po przekreceniu stacyjni

JoeMix - 24 Lut 2012, 12:40

Ale co to za problem przeciągnąć jeden kabelek do środka i wpiąć się w kostkę stacyjki czy skrzynkę bezpieczników,,, tam poleci jakieś 1A to nawet bezinwazyjnie w kostkę da się wsunąć,,,
mkapi - 24 Lut 2012, 12:49

nowlasnie Joe nie wiem bo nie wiem któredy ten kabel przeciągnąć w mk6
zwardek - 24 Lut 2012, 12:55

ja szukałem pod maską 12v po przekręceniu kluczyka i wpiałem się do jednego z kabli idącego do cewki, przy wtyczce (po drodze dałem mały bezpiecznik płytkowy)

EDIT-sorry nie zauważyłem, że chodzi o tdci

JoeMix - 24 Lut 2012, 12:58

zwardek, w dieslu nie ma cewki,,, myślałem o zaworku, ale nie wiem czy w takim nowym silniku jest zaworek odcinający paliwo,,,
mkapi - 24 Lut 2012, 14:31

tez myślałem o zaworze odcinającym paliwo.
Ale właśnie mk6 go nie ma (chyba)

marcociarz - 11 Mar 2012, 00:59

Tutaj coś związanego z tematem:
http://forum.fordclubpols...955#post1792955

Montowałem dwa tygodnie temu do zaślepek halogenów lampy do jazdy dziennej firmy NSSC 510 HP. Wyglądają ponoć super, bo już parę osób się o nie pytało.

Celowo podaje tylko linka do bratniego forum. bo tam też znajdziecie więcej zdjęć z montażu na imageshack

[img] Uploaded with ImageShack.us[/img]

[img] Uploaded with ImageShack.us[/img]

[img] Uploaded with ImageShack.us[/img]

michal77 - 11 Mar 2012, 01:17

[Error : Błąd]

[404] File Not Found : Plik nie istnieje
marcociarz napisał/a:
http://forum.fordclubpols....55#post1792955

marcociarz - 11 Mar 2012, 01:27

Faktycznie nie działa, pomimo że z tamtego forum działa. Dziwne!!!!!

Już poprawiłem i jest OK.

Wracając do tematu.

mkapi powiedział
Cytat:
Mam pytanie
Chce kabel dodatni zamiast do stacyjki podłączyć do czegoś innego.
Przecież to tylko 1,5 W .
tylko jaki czujnik lub gdzie szukać pod maską przewodu który dostanie prąd po włączeniu stacyjki.
ma ktoś jakiś pomysł


Tak. Ale to nie jest pomysł tylko fakt.
W komorze silnika można podpiąć się np. pod czujnik świateł cofania a w kabinie pod czujnik świateł STOP. Sprawdź sam czy przy wyłączonym zapłonie cokolwiek się świeci, jak włączysz wsteczny bieg lub naciśniesz pedał STOP. Na pewno nie.

mkapi - 11 Mar 2012, 10:39

marcociarz,
Mam pytanie
Ja nie chce sprawdzać czy mam prąd na wyłączonym zapłonie .
tylko na włączonym
Wiec po co mam sprawdzać prąd na wyłączonym zapłonie
Mi chodzi o prąd po włączeniu zapłonu
Nie mam ochoty przeciągać kabel za schowek do bezpieczników.
A na pewno jest jakiś przewód który mi da prąd.

marcociarz - 11 Mar 2012, 12:59

Widać nie zrozumiałeś o co mi chodziło!!
No to bardziej obrazowo wygląda tak.

Siadasz za kierownicą, wciskasz pedał STOP lub włączasz wsteczny i (przy pomocy np. kolegi) pytasz się czy coś z tyłu się świeci. Gwarantuje ci że nie powinno.

A teraz przekręcasz kluczyk w stacyjce w pierwszą pozycje ( zapalą się kontrolki)i (przy pomocy np. kolegi) pytasz się czy coś z tyłu się świeci. Gwarantuję ci że na pewno TAK.
Chyba że masz popalone żarówki lub cokolwiek tam masz. O innych możliwościach już nie wspomnę.
Bardziej łopatologicznie się już się wytłumaczy.

Ale taka metoda jest najskuteczniejsza, włączasz - jest napięcie, wyłączasz - niema napięcia czyli włączasz - świeci, wyłączasz - nie świeci, oczywiście po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

I jeszcze raz to powtórzę.

W komorze silnika można podpiąć się np. pod czujnik świateł cofania a w kabinie pod czujnik świateł STOP.

Ja montując lampy DRL właśnie podpiąłem się pod czujnik świateł STOP.

vegetagt - 11 Mar 2012, 16:06

marcociarz napisał/a:
Siadasz za kierownicą, wciskasz pedał STOP lub włączasz wsteczny i (przy pomocy np. kolegi) pytasz się czy coś z tyłu się świeci. Gwarantuje ci że nie powinno.


hmm, stop to się powinien świecic nawet z zapłonem wyłączonym. W nowszych fordach też się nie świeci, tak jak w mk2 ?

JoeMix - 11 Mar 2012, 16:10

Różnie to bywa, ale generalnie teraz w nowych autach często stop działa niezależnie od stacyjki, ale skoro kolega się tam podłączał to widocznie we Fieście od 76 nic się nie zmieniło i dla stopu zapłon niezbędny,,,
Parzych - 11 Mar 2012, 16:16

W MK6 bez zapłonu nie świeci stop (przynajmniej w naszej)...
marcociarz - 11 Mar 2012, 21:10

Dla potwierdzenia że tak jest jak mówiłem znalazłem schemat fiesty do 2000.

http://www.scribd.com/doc...ctric-Schematic

I na diagramie 8 - Stop & reversing lights widać wyraźnie:
89 - włącznik świateł cofania
90 - włącznik świateł STOP
które są zasilane po stacyjce 4

Chyba już starczy mielenia ozorami i domysłami.

mkapi - 18 Mar 2012, 11:13
Temat postu: [MK6]
wojciog,
Możesz mi dać zdjęcie tej śruby
Potrzebny kanał ?
ja światła zamontowałem lecz 12v(po włączeniu zapłonu nie znalazłem) nie znalazłem z wierzchu

mkapi - 18 Mar 2012, 11:21

wojciog napisał/a:
Dla zainteresowanych, znalazłem rozwiązanie błędnie działających świateł dziennych. Należy + podłączyć do śruby w alternatorze, czyli przed szyną can. Działa bardzo dobrze
Pozdrawiam

Chodzi mi dokładnie o tę śrubę.

mkapi - 20 Mar 2012, 19:15

Napiszę dla wszystkich gdzie podłączyłem zasilanie w swojej fieście
Do wtyczki przy dopływie powietrza
3 kabel od dołu.
ma plus po włączeniu zapłonu. i po 10 sekundach wyłączenia zapłonu

Parzych - 13 Maj 2012, 19:06

Kupiłem sobie ledy do jazdy dziennej bez automatu, na jednej aukcji znalazłem przekaźnik NVF4-2C-Z30a, który ma służyć jako automat:

Jest ktoś w stanie stwierdzić czy ma to prawo działać :?: Jeśli tak, to może podzieliłby się swoją wiedzą jak to podłączyć właściwie... notw

zabka35i - 13 Maj 2012, 19:22

Jak najbardziej będzie działać , Tego typu przekaźnik mam ja podłączony pod ledy. Ale spokojnie kupisz to w motoryzacyjnym za pół ceny co w aukcji.
Podłączenie:

87a- zasilanie led +
30- po kluczyku +
85- masa -
86- ze świateł pozycyjnych +
A minus z ledów gdzieś do masy



Uploaded with ImageShack.us

Parzych - 13 Maj 2012, 20:21

Dzięki Damian <oki> , jutro kupuję przekaźnik i spróbuję podłączyć i przetestować...
mieszko - 13 Maj 2012, 20:39

Parzych, pochwal się gdzie zamierzasz te cuda zamontować
Parzych - 13 Maj 2012, 20:43

mieszko, będzie coś w ten deseń:

Tylko że ładniej... ozor

zabka35i - 13 Maj 2012, 20:48

To czekam na efekt końcowy :) Zapowiada się ciekawie
mieszko - 13 Maj 2012, 21:04

Parzych, to że ładniej to nie wątpię ale okrągłe zostają czy zmieniasz na podłużne ? :fox:
Parzych - 13 Maj 2012, 21:14

Okrągłe 9 diodowe:

Żonie bardziej się podobały niż 4 diodowe... Szału ze świeceniem nie robią, ocenić będzie można dopiero na autku... :bezradny:

mieszko - 13 Maj 2012, 21:32

Parzych, to czekamy na efekty i F1.6 z nowym imażem :ok:
Parzych - 12 Wrz 2012, 17:09

Wczoraj zdobyłem przekaźnik:

(za darmo na szrocie)
zabka35i napisał/a:

87a- zasilanie led +
30- po kluczyku +
85- masa -
86- ze świateł pozycyjnych +
A minus z ledów gdzieś do masy
tylko co z 87 :?:
JoeMix - 12 Wrz 2012, 17:36

Parzych, jak chcesz by działało, między 30 a 87a jest przejście i dzienne świecą, a po włączeniu pozycyjnych, przekaźnik rozłącza i dzienne gasną? Tak? To w takiej sytuacji, na zapalonych pozycyjnych na 87 masz +12V ze stacyjki (ten przekaźnik to przełącznik) jak takie napięcie Ci niepotrzebne to na końcówkę załóż koszulkę termokurczliwą i zagrzej lub ją po prostu ułam - niezaizolowana grozi jakimchś zwarciem. Chyba że masz kostkę i złącze będzie osłonięte wtedy nie musisz nic robić.
Parzych - 12 Wrz 2012, 18:18

Czyli 87 pozostaje niepodłączony, dzięki :ok:
wawik - 2 Gru 2012, 12:37

mkapi napisał/a:
Napiszę dla wszystkich gdzie podłączyłem zasilanie w swojej fieście
Do wtyczki przy dopływie powietrza
3 kabel od dołu.
ma plus po włączeniu zapłonu. i po 10 sekundach wyłączenia zapłonu

Wracając do tematu, to gdzie szukać wtyczki dopływu powietrza? :piwkowanie:

mkapi - 31 Sty 2013, 10:42

masz wtyczke z 6 kablami chyba
dopływ powietrza
Zaraz ci fote wkleje

Od razu napiszę jak zamontowałem światła u siebie

mkapi - 7 Kwi 2013, 21:09

Wznawiam temat
czy ktoś może mi poleić jakieś klosze dzienne z diodami które nei zaparują
Nie nabiorą wody
I będa działać w kwocie około 50-70 PLN
Same klosze bez przekaźnika.

zabka35i - 7 Kwi 2013, 21:34

Szczerze za te pieniądze to tak naprawdę loteria. Ja swoje kupiłem za ponad 100 zł i podczas zimy zaczęły parować i nabierać wody. Wcześniej miałem za jakieś 40 zł co ledwo świeciły ale nie parowały. Podstawa to by lampy posiadały odpowietrznik.
MisiekT - 7 Kwi 2013, 21:39

darujcie sobie prosze dzienne za 50 czy 100zl, ledwo w sobote nad rane jechalem do Poznania i pod paru takich idiotow bym wjechal w szarowce...

te swiatla maja byc BEZPIECZNE... a jak wszyscy inni maja mijania albo mocne dzienne, to nie sposob dojrzec w lusterku kogos, komu ledwo cos sie tli na dole zderzaka :fox:

mkapi - 8 Kwi 2013, 22:28

chyba jednak wybór pada na PHILIPS 4 LED DAY LIGHT
Parzych - 14 Maj 2013, 23:02

Hmmm, dzienne założone 30 kwietnia a ja zapomniałem zapodać jakiejkolwiek fotki... :ups: To zapodaję:



A jako że chwilowo były podłączone "na krótko", to bonusik:

pawel182 - 19 Maj 2013, 20:02
Temat postu: Re: Światła DZIENNE
mkapi napisał/a:
Witam. Troszkę jest na forum an temat świateł dziennych.
Ale ja bym poprosił aby ten kto ma fiestę mk6 wstawił zdjęcia na forum, chciałbym to zamontować ale nie wiem jaki rodzaj wybrać gdzie to wstawić.
Może są już jakieś oryginalne rozwiązania do fiesty. ?


Czy jest oryginalne rozwiązanie to nie wiem ale ja coś takiego urzeźbiłem.

http://www.fiestaklubpols...5&highlight=mk6


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group