Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - [MK3] odpowietrzenie skrzyni korbowej Zetec

Arkadius - 28 Cze 2009, 10:06
Temat postu: [MK3] odpowietrzenie skrzyni korbowej Zetec
Irytuje mnie troche odpowietrzenie skrzyni korbowej w Zetec'u a dokładniej ze jest wprowadzone przed listwe wtryskową po zdjęciu listwy te rowki w uszczelce były całe czarne. Co sądzicie aby odme silnika wyprowadzić do jakiegos odstojnika gdzieś na boku razem z odmą głowicy. Jest to chyba też jakiś sposób aby silnik sobie sam nie zassał oleju zbędnie nie?
Grand - 28 Cze 2009, 12:54

powiem Ci tak, przerabiałem to wszystko przy okazji turbienia ZETEC'ka i radze nie ruszać fabryki jak masz wolnossące auto z prostego powodu, jak puścisz pary paliwa luzem to będzie Ci śmierdziało w kabinie !
ja zrobiłem sobie tak że pary z misy i pary z głowicy mam spiete do kupy nastepnie do odstojnika i potem z odstojnika są sadzone do obuowy stozka i tylko w ten spobós mam wmiare normalny zapach w kabinie.


bo ja miałem tego rodzaju problem że, przednie wejście do bloku musiałem zaslepić blaszką i robić odme od nowa jako, że tamto mi zasłonił kolektor.

Żółwik Tuptuś - 28 Cze 2009, 13:10

To co mówi Grand jest prawdą ( popatrz w moim wątku także miałem wolną odmę , a później przeszedłem na zamknięty układ z odstojnikiem )
Śmierdzi w kabinie jak małpie z ucha moim zdaniem jest to raczej nieuzasadniony gadżet tjuninkowy - coś w stylu stożka .

Przemekbalagan - 5 Lip 2009, 23:07

Nie trujmy siebie i innych.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group