Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Zaraz po odpaleniu przełącza na gaz.

Maki - 20 Cze 2009, 19:39
Temat postu: [MK3] Zaraz po odpaleniu przełącza na gaz.
Sprawa jest taka że jak odpalam na benzynie to tak po 1 sek. przełącza na gaz. Jak mu nie przygazuje to zgaśnie. Nie dzieje się to zawszę ale tak raz w tygodniu.

To że gaśnie zaraz po przełączeniu na gaz to wiem dlaczego. Tylko nurtuje mnie dlaczego przełącza na gaz po odpaleniu.

kubas - 21 Cze 2009, 16:48

może napisz jaka instalacja ?
JoeMix - 21 Cze 2009, 18:48

Skoro Ci sam przełącza to popraw z 1,1 na 1,1i bo instalacje w gaźnikach nie mają możliwości same przełączyć,,, podkręć sobie próg obrotów na których następuje automatyczne przełączanie, może w chwili odpalenia na chwile silnik je przekracza.
Maki - 21 Cze 2009, 22:12

Nie wiem co to za instalacja. A jak się reguluję instalacje.
kubas - 21 Cze 2009, 22:12

z tego co wiem (ale mogę się mylić) to przełączenie powinno nastąpić po spełnieniu kilku warunków:
- pewna wartość obrotów
- temperatura
- czas

więc samo podkręcenie obrotów nic nie da

JoeMix - 22 Cze 2009, 07:16

kubas, To w instalacjach że tak powiem Full Wypas,,, w instalacji do monowtrysku we fieście raczej będą to tylko obroty. Maki, Zaj zdjęcia instalacji jak nie wiesz co masz, reduktora, centralki.
alkaprim - 22 Cze 2009, 08:22

JoeMix,
JoeMix napisał/a:
w instalacjach że tak powiem Full Wypas
czynnikiem przełączającym z benzyny na gaz jest zaprogramowana temperatura cieczy, czytana przez czujnik wkręcony w reduktor. Niekiedy nawet nie wiem, ze już jadę na gazie. Przełączenie też zaprogramowane na obroty malejące. :)
JoeMix - 22 Cze 2009, 09:39

alkaprim, we wszystkich autach jakie maiłem na monwtrysku przełączanie następowało po przekroczeniu 1800 obrotów na minutę, mogło być -20 na zewnątrz, odpalałeś auto, robiłeś tzw, przygazówkę było cyk i już było na gazie. Więc to bardzo zależy od rodzaju instalacji,,, czekamy aż Maki, powie nam co ma pod maską.
Aneta/Grzesiek - 26 Cze 2009, 17:25

ja miałem podobną sytuację gaz założony teraz we wtorek. Jak odpalam na zimnych to gaśnie. Pojechałem do gazownika i powiedział, że mam sobie ustawić obroty przy których ma nastąpić przełączenie i żeby zrobić to na zimnym silniku. Regulacja u mnie jest przy przełączniku taki czerwony punkcik do przekrecenia w prawo.
JoeMix - 27 Cze 2009, 11:47

Masz sobie ustawić? A za co dałeś kasę przy odbiorze auta po montażu instalacji?!
Aneta/Grzesiek - 27 Cze 2009, 12:34

Kolega się pytał jak ma ustawić to mu powiedziałem jak to wygląda w mojej sytuacji.
A to za co ja dałem pieniądze i ile to jest kwestia odrębna.
Pozdrawiam :)

piotrek.r61i - 28 Cze 2009, 15:13

;)
knd - 10 Lip 2009, 11:29

Dołączę się do tematu, żeby nie zaśmiecać.

Problem:
Gaśnie zaraz po przełączeniu na gaz, no chyba że dodam gazu

Winowajca:
Fiesta mk3 1.1i
sterownik lovato, przerzuca na gaz po osiągnięciu danego poziomu obrotów

- po regulacji gau, to samo
- na benzynie wszystko prawidłowo

Gazownik podejrzewa ze są kabelki zaśniedziałe i to prawdopodobnie przyczyna, jednak chce 100zł za wymianę paru kabelków.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group