Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK3] CzerwonaStrzała

Thomas206 - 28 Maj 2009, 13:47
Temat postu: [MK3] CzerwonaStrzała
1. NICK: Thomas206
2. IMIĘ: Tomek
3. MODEL: Ford Fiesta
4. WERSJA: CLX
5. ROCZNIK: prawdopodobnie 1992 r., w papierach 1996 r.
6. SILNIK: 1.3i
7. OPIS: Tanie autko do poruszania się po mieście, z przyzwoitym jak na Fiestę z tamtych lat silnikiem i wyposażeniem :-P
8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
- porządne mycie i woskowanie
- pranie wnętrza Karcherem
9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
- wymiana oleju, filtrów, rozrządu czyli standardowo zaraz po zakupie




Korzystając z okazji chciałbym się PRZYWITAĆ ze wszystkimi na forum. Mam nadzieje, że dowiem się czegoś więcej o tym autku i w razie czego mogę liczyć na wsparcie techniczne.

Pozdrawiam

van - 28 Maj 2009, 14:37

Thomas206 napisał/a:
- pranie wnętrza Karcherem
jak to się robi :yyy:
2smart - 28 Maj 2009, 14:52

van81 napisał/a:
Thomas206 napisał/a:
- pranie wnętrza Karcherem
jak to się robi :yyy:


oooo tak :D

http://www.youtube.com/watch?v=RfSvAFusgWs


Sory za OT

Ps Thomas Witamy na pokładzie FKP

Thomas206 - 28 Maj 2009, 15:09

van81 napisał/a:
jak to się robi :yyy:


Oczywiscie nie mam na mysli myjki cisnieniowej. Ona nadaje sie jedynie do mycia karoserii :-)

Posiadam taki odkurzacz do prania dywanow/tapicerek:

http://www.allegro.pl/ite...0_promocja.html

Pozdrawiam

DziDzia - 28 Maj 2009, 15:27

Wybacz im, oni są z jakiegoś zadupia (Warszawa czy jakoś tak) i dla nic karcher to myjka/myjnia ciśnieniowa :)



pozdro :!:

kazio-n - 28 Maj 2009, 22:59

Rozrządu nie musisz wymieniać, jeśli jest jeszcze OK. W tych silnikach są przewidziane na całą żywotność silnika
Thomas206 - 29 Maj 2009, 15:40

Wymienilem dzisiaj z kolega olej, okazalo sie ze bylo go sporo ponizej minimum :yyy: Przy okazji znalazlem karteczke pod maska, z ktorej wynika ze ostatnio olej byl zmieniany przy przebiegu 130 000 km (obecnie jest 160 000).

Jutro zabieram sie za naprawe elektrycznego podnoszenia prawej szyby, gdyz z niewiadomych powodow nie dziala ;-(

Przy okazji, chcialem dorobic sobie drugi komplet kluczykow, po czym poznac ze jest immo?

DemptD - 29 Maj 2009, 15:57

Thomas206 napisał/a:
po czym poznac ze jest immo?


np po zegarku :P miedzy guzikami jest czerwona dioda :P



po lewej stronie wersja bez immo po prawej z immo :P nawet na allegro porownanie mozna znalezc ;)

witamy na pokladzie w jedynym prawidlowym kolorze.! ahoj! :)

Thomas206 - 29 Maj 2009, 16:56

Czyli jesli go nie ma, to z dorobieniem kluczyka nie bedzie problemu?
DemptD - 29 Maj 2009, 17:18

napewno jest taniej niz normalnie ;) btw w komplecie tym co masz? masz caly czerwony kluczyk? bo on wlasnie sluzy do kodowania bo ktos mogl np wymienic zegarek :P
Thomas206 - 29 Maj 2009, 20:08

Mam tylko jeden kluczyk, czarny, w dodatku bez napisu Ford, tylko taki dostalem do auta.
Thomas206 - 1 Cze 2009, 22:43

Dzisiaj popoludnie spedzilem na poprawianiu drobiazgow techniczno-stylistycznych.

1. Naprawilem obicia foteli, o czym juz pisalem w innym watku.
2. Pozbylem sie tych wiesniacki kolpakow z VW
3. Wyleciały chlapacze z przodu oraz dokrecone zostalo luzne nadkole.
4. Wyleciała wykładzina bagaznika docieta z jakiegos smiesznego dywanu (inwencja poprzedniego wlasciciela) - na jej miejsca zwykły czarny dywanik dociety na wymiar bagaznika
5. Wyleciało smieszne obicie półki tylnej - (obite było jakims wyblakłym kocem - inwencja poprzedniego wlaciciela j/w)
6. Oczyszczenie nadwozia z naklejek typu PL lub Maserati :cojest:
7. Oddałem też przełączniki elektycznych szyb do regeneracji, gdyz latem bez otwieranych szyb mogłoby byc ciezko...

Na razie tyle, reszta w przyszlym tygodniu, umowiony jestem do mechanika zeby obejrzał podwozie, zawieszenie etc.

Zaprawki na blotnikach porobione zostały przez poprzedniego wlasciciela, do poprawki tylko w niektorych miejscach (ale czerwony Hamerite szybko zalatwi sprawe).. Przy okazji wykonam polerke lakieru, jak pogoda dopisze.

To be continued :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group