Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] 95r problem ze zlaczem diag

joint - 20 Lut 2009, 15:16
Temat postu: [MK3] 95r problem ze zlaczem diag
Witam.
Mój problem zwiazany jest ze zlaczem diagnostycznym a wlasciwie jego brakiem. Dzis rano postanowilem przeprowadzic test , zlozylem tester oparty na diodzie i zaczolem szukac zlacza znalazlem jedno pomyslalem ze to musi byc to ale po podlaczeniu testera nic sie nie dzialo. Przeczytalem wiec dokladniej instrukcje z http://fiesta.abla.piwko.pl/por_tester/#tester i zrozumialem ze do tej wtyczki musza dochodzic kable o innych kolorach. No i problem w tym ze nie moge znalesc drugiej zlaczki, znalazlem zato jakies zlacze przy progu od strony kierowcy. Stad moje pytania gdzie jest to zlacze i do czego sluzy zlaczka przy progu?
Zalaczam zdjecia





slawomir-l - 20 Lut 2009, 18:30
Temat postu: wds
to masz lepiej niz myslisz to normalna wtyczka do wds-a podjedz do kogos na komputer i nie ma problemu z migajacymi kodami wszystko ci pokaze
:)

joint - 20 Lut 2009, 20:54

ok
1. http://moto.allegro.pl/it...na_allegro.html ? bedzie to pasowac do autka?
2. rozumiem ze ten tester pokaze bledy tylko , moze lepiej kupic cos lepszego o wiekszych mozliwosciach czy wogole we fiescie mozna zrobic cos wiecej niz tylko bledy wyswietlic?:>

kazi - 21 Lut 2009, 10:27

joint do MK3 nie bedzie pasować bo tam nie ma złącza OBD
joint - 21 Lut 2009, 18:17

w takim razie moze ktos powiedziec co to za wtyczka i jaki program uzyc?
kazi - 21 Lut 2009, 21:09

mk3 ma tylko i wyłącznie kody migowe i książke, która te kody opisuje proponuje książkę serw do mk3. Kody odczytujesz diodą led albo specj. urządzeniem co pokazuje kody w postaci cyfr (urządzenie sie nazywa STAR)
Tommur - 21 Lut 2009, 21:21

Proponuję przeczytać dział w którym zamieściłeś post. Na górze są takie malutkie podwieszone tematy. Hasło do skarba to: pam, param, pam pam kody migowe
kazi - 21 Lut 2009, 22:29

Tommur napisał/a:
pam, param, pam pam kody migowe
:ok:
joint - 22 Lut 2009, 12:19

nie wiem moze sie myle ale postepowalem wedlug instrukcji z http://fiesta.abla.piwko.pl/por_tester/#tester wykonalem ten tester i znalazlem tylko jedna wtyczke obok akumulatora podlaczylem buzzer i okazalo sie ze to nie ta bo slysze ciagly pisk pozatym do tej wtyczki dochodza kable o innych kolorach , a takiej jak w poradniku nie moge znalesc ZA TO znalazlem wtyczke nad progiem kierowcy (jest na 1 zdjeciu w 1 poscie) i ta raczej nie przypomina tej do ktorej podpina sie buzzera(podobna do obd?). Czyli musze na kompa jechac nie moge tego sam zrobic?
awilk - 22 Lut 2009, 12:36

Złącze faktycznie ma kształt obd ale wątpie żeby obsługiwała ten standard już w tym modelu. Prawdopodobnie trafił ci się jakiś model testowy że tak to nazwę. Jakbyś napisał skąd jesteś jak należy to mógłbym zaproponować żebyś wpadł do mnie jakby to było blisko. Bo mam tester pod OBDII, z tym że nie wierze że to będzie działało.
A koledzy z mk3 też mają takie gniazdo przy progu czy tylko joint, ma??

joint - 22 Lut 2009, 12:48

Sieradz, no wlasnie ma ktos takie zlacze poza mna? a zlacze obd w fiescie wogole bylo? bo gdzies czytalem ze od 96 wprowadzono obd ? mozliwe ze to jest juz model 95/96?
bidżej - 22 Lut 2009, 13:57

ja mam mk3,5 z 14 marca 1995 i mam trójkątną złączkę koło akumulatora (oprócz tej którą pokazał na zdjęciu joint). tego gniazda brak... :yyy:

[ Dodano: Nie Lut 22, 2009 13:58 ]
btw, wie ktoś od czego jest ta druga złączka (nie diagnostyczna)?

kazi - 22 Lut 2009, 15:55

może to jest wtyczka do przeprogramowywania kompa? może ktoś zmieniał w nim mape paliwa? sprawdze czy liczba pinów sie zgadza.

bidżej86 napisał/a:
[ Dodano: Nie Lut 22, 2009 13:58 ]
btw, wie ktoś od czego jest ta druga złączka (nie diagnostyczna)?


ta pod maską (druga) służy do przestawiania kąta wyprzedzania zapłonu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group