Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Układ paliwowy : zanieczyszczenia w baku

Mad Max - 20 Sty 2005, 19:01
Temat postu: Układ paliwowy : zanieczyszczenia w baku
Witam
Problem:
Gdy jadę przy zbiorniku zbliżającym się do rezerwy samochód zaczyna parchać, przerywać, tracić moc i obniża się jego temperatura...

Obserwacje: w momecie ww objawów zatrzymuję się, sprawdzam pod maską wszelakie połączenia kabli, przewodów itp, patrzę na filtr paliwa a tam w środku coś co nie bardzo przypomina benzynkę...

Wnioski: ze względu na to iż a) jakość paliwa pozostawia wiele do życzenia; b) rzadko kiedy mam pełny bak a autkiem jeżdżę nieczęsto, myślę że na dnie zbiornika zebrała się ciecz składająca się ze skroplonej wody i świństw dodawanych do paliw. Tak uważam ponieważ po zatankowaniu autka objawy znikają i jeździ normalnie.

Co zrobić aby się tego pozbyć :?:

a) najbardziej skutecznym sposobem jest demontaż zbiornika i płukanie;
b) słyszałem że dolewając do pełnego zbiornika 1/2 l denaturatu, połączy się z wodą i sie wypali w gaźniku;

Macie inne patenty??

Kermitos - 20 Sty 2005, 19:41

z tym denaturatem to ja sam praktykowalem w gaznikowym wartgolfie i dzialalo. a z innych sposobow to tylko jakis specyfik na stacji kupic i dolac.
JoeMix - 20 Sty 2005, 20:43

Wiesz, denaturat sam w sobie zawera wodę i może był dobry 15 lat temu, teraz są specjale specyfiki, wytrącające to i owo z paliwa...
szynszyl - 20 Sty 2005, 21:02

ten temat już był. są specyfiki do paliwa i są skuteczne. ale denaturat też jakoś mi działał i nie narzekałem
Mad Max - 20 Sty 2005, 21:21

o tych specyfikach to nie słyszałem. Szukać ich w sklepach moto czy na stacjach paliw? Bo będąc w marketach zawsze zachaczę o dział moto i coś takiego specjalnie w oczy mi się nie rzuciło :)

:arrow: Joe: jak by nie było moje autko ma 24 lata więc 15 letnie metody są chyba dla niego swojskie :wink:

szynszyl - 20 Sty 2005, 21:37

na każdej stacji paliw. pytać o środek do czyszczenia np. wtrysków i też będzie.
muzz - 21 Sty 2005, 11:10

ja tam leje denaturke czasem...kumpel do felki 1.3 leje jak mu sie na rezerwie takie jazdy zaczynaja...i jeden znajomek do volvo T4 tez ostatnio zalal denaturat(po zatankowaniu na Jet'cie PB98) bo tez przerywalo mu cusik...a co do specyfikow to chyba tylko STP/Shell o innych nie slyszalem...znaczy wszyscy ktorzy uzywaja/uzywali takowych mowili ze sa ok...nawet ostatnio cos Zolwik przy okazji tematu o LPG pisal o preparacie do paliwa marki Shell...
diodalodz - 21 Sty 2005, 17:16

dokładnie Firam STP ma cała serie . Np czyszczenie układu paliwowego , dodatek do czyszczenia wtrysków i gaźników itp . ja znam ze 4 rodzaje . Próbowałem czerwonego i sie spisał na medal co prawda w daewoo matiz ale zadziałał . Miałem w tym aucie ten sam problem i sie wypłukała część ale części nie dało rady .
Pozdro

Żółwik Tuptuś - 21 Sty 2005, 21:22

pomyśl teżo dokładnym uszczelnieniu wlewu ( w mk1 wypada ta guma która trzyma rurę wlewową przy korku ) bądź sprawdź uszczelkę rury wlewowej i pływaka ( od strony tłumika ) ale może pomóc tylko wyjęcie baku i tłuczeń ) :(
Rycho - 22 Sty 2005, 08:15

A ja bym tam zapatrzył się w pięć literkow paliwa w karnistrze, zbiornik odkręcil, i wyczyścił.
Rycho


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group