Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Podatek

Jack09 - 25 Sie 2008, 18:26
Temat postu: Podatek
Witam zamierzam sobie kupić fieste w umowie dopisać ojca żeby mieć zniżki, i mam pytanie jak to jest z podatkiem ponieważ nie mam NIP czy jeśli w umowie wpisze 1000zł musze odprowadzać jakiś podatek?

Wzór umowy czy taka jest dobra jeśli chce wpisać współwłaściciela?

http://www.speedyshare.com/769433828.html

sowa - 26 Sie 2008, 06:06

jesli jest to mk3 lub mniej z poczatku lat 90 to mozesz. W urzedzie skarbowym lubia porownywać cene z umowy do cen z eurotaksu i jesli bedzie znacznie odbiegac moga sie tym zainteresować. (Bedziesz musiał np wytlumaczyc ze kupiles uszkodzone auto i ...je pokazać lub wykazać faktury za dokonane naprawy)

..swoją drogą podatek to 2% wartości .... o jakiej kwocie rozmawiamy ?? <8>


umowa jest typowa, mozecie na dole spisac jeszcze jakie dokumenty ci przekazal z furą (karta pojazdu itp), i jesli obiecuje ci ze dowiezie jakies czesci lub np opony cycóś za które płacisz 'w cenie auta' to tez to spiszcie .... i weź sobie do serducha §5 <8>

Freeman - 26 Sie 2008, 12:49

Ja miałem tak. Kupiłem kiedyś uszkodzonego malucha za 1000zł. Wtedy jego wartość rynkowa wynosiła 2200zł :yyy: US zerknął do swej księgi i kazał mi zapłacić podatek właśnie od 2200 zł. Gdybym się nie zgodził musiałbym opłacić rzeczoznawce.
Marcinowaty - 11 Wrz 2008, 19:53

Za auto powyżej 1000 zł odprowadza sie podatek, do 1000 zł jest zwolnienie, ale i tak trzeba jechać do skarbówki po pieczątke. A co do NIPu to nie wiem, ja mam <wow>
szynszyl - 12 Wrz 2008, 06:51

Jack09 napisał/a:
zamierzam sobie kupić fieste w umowie dopisać ojca żeby mieć zniżki, i mam pytanie jak to jest z podatkiem ponieważ nie mam NIP
zapłaci podatek ojciec i tyle

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 06:52 ]
a swoją drogą... złozenie w US prośby o nadanie NIP jest takie trudne?

sowa - 12 Wrz 2008, 08:05

nas nip wydają od ręki.... jak sie Krysia uprze ze wyśle ci go poczta to max tydzien poczekasz :-)

...aaa chwała na całe życie!!!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group