Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - wd40 czy silikon w sprayu ??

pP - 4 Cze 2008, 09:33
Temat postu: wd40 czy silikon w sprayu ??
Hej,

mam problem, przy przyjsciu wiosny i cieplych dni w mojej mk6 3d nasilily sie bardzo mocno trzaski i piski z szyb bocznych, jest to spowodowane prawdopodobnie stykiem szyb z failcopodobnnym materialem w srodku drzwi i praca tego "zestawu" wraz z ruchami nadwozia,
pojawia sie pytanie, jak sobie z tym poradzic? w ASO cfaniaki zaklejaja tasma miejsce styku szyby z ta wykladzina i po problemie (jedynie na pewien czas), podobno jej wymiana nic nie daje, ja osobiscie sprobowalbym uzyc na ta wykladzine albo WD-40 albo silikonu w sprayu, co lepsze??

pozdrawiam
bra

odyniec - 4 Cze 2008, 10:40

wd ucieknie z czasem, silikon nie powinien, lecz jaki tego efekt bedzie...?
pP - 4 Cze 2008, 10:42

zarowno w wd-40 jak i w silikonie w punkcie zastosowanie jest wymienione niwelowanie trzasków i pisków wynikajacych z pracy miedzy soba roznych elementów, wg mnie silikon tez bedzie lepszy, jednak wolalem sie zapytac, tak mysle, proboje roznych sposobow zeby temu zaradzic
Skfarek - 4 Cze 2008, 12:35

Posmaruj tez sobie od razu zamki srodkiem do ich konserwacji - bo w mk6 tez lubią stukać i trzeszczeć.
yarbin - 4 Cze 2008, 17:12

zdecydowanie silikon, ja użyłem wd i najpierw było gites, a teraz (po miesiącu) jest gorzej niż przed tym "smarowaniem" a od wielu osób słyszałem, że "smar silikonowy suchy" jest najlepszy do takich zadań

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group