Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Problem z ... drzwiami:(

stiflerdan - 29 Lut 2008, 10:40
Temat postu: Problem z ... drzwiami:(
Witam, od jakiegoś czesu mam poważny problem, który bardzo przeszkadza podczas jazdy, przepraszam jeśli post zamieszczam w niewłaściwym miejscu. Otóż, podczas jazdy słyszę dziwne świsty i zgrzyty, na początku myślałem ze to spod auta, po pewnym czasie złapałem za drzwi podczas jazdy i docisnąłem do siebie, i przestało, czy ktoś wie czy jest możliwość regulacji drzwi aby lepiej dolegały?Może ktoś ma jakiś pomysł, teraz ratuje się głośniejszą muzyką, bo bez niej jazda jest bardzo dokuczliwa, proszę o pomoc co zrobić by drzwi dolegały właściwie do auta
Lokmen - 29 Lut 2008, 10:43

2 wyjścia albo wymieniasz uszczelkę na nową na drzwiach albo regulujesz sobie jak ciasno mają sie zamykac drzwi ryglem od zamka na słupku
stiflerdan - 29 Lut 2008, 10:48

Uszczelka jest właśnie w bardzo dobrym stanie, więc pobawie się regulacją, mam nadzieje że pomoże, pozdrawiam i dzięki
stahoojedyn - 29 Lut 2008, 16:54

a mogly sie obsunac/opasc??
odyniec - 29 Lut 2008, 18:57

a mogły, bo to auto nie ma 3 lat, tylko conajmniej 13.
Longer_007 - 29 Lut 2008, 19:39

Witam, mam dokładnie ten sam problem, uszczelke tez mam w b.dobrym stanie. Przy predkosci ok 130 km/h lekko zaczyna swiszczyc (wczesniej tego niebylo) oraz raz za czas przepusci pare kropel wody przy silnym opadzie. Rowniez przy przy dziurach slychac jakies stuki. Jak to sie dokladnie reguluje tym ryglem ?
Marcinus - 29 Lut 2008, 20:18

Proponuje zamontowac dodatkową uszczelke taką jak w mk4.
Ciekawe jak to jest zamontowane w mk4 i dlaczego mk3 nie ma tego?


Longer_007 - 29 Lut 2008, 20:25

I niema problemu z zalozeniem tej dodatkowej uszczelki w mk3 ?
Marcinus - 29 Lut 2008, 20:32

Tego to niewiem niech sie wypowiedzą własciciele mk4 czy na wcisk czy na klej.
Zamówiłem sobie właśnie taką uszczelke i jak przyjdzie to bede myślał jak ją zamontowac może taśma dwustronna.

Longer_007 - 1 Mar 2008, 11:55

Ale bardziej ciekawi mnie ta regulacja, moze ktos dac zdjecie która do śruba odpowiada za ta regulacje drzwi ?
stahoojedyn - 1 Mar 2008, 12:28

Marcinus napisał/a:
Proponuje zamontowac dodatkową uszczelke taką jak w mk4.
Ciekawe jak to jest zamontowane w mk4 i dlaczego mk3 nie ma tego?


to tak jakby ci opona pekala ze starosci a ty bys ja potraktowal pasta do butow

Longer_007 - 5 Mar 2008, 14:20

Moze ktos dokladnie zaznaczyc ten rygiel odpowiadajacy za regulacje ?
Arkadius - 5 Mar 2008, 15:25

Longer_007 napisał/a:
Moze ktos dokladnie zaznaczyc ten rygiel odpowiadajacy za regulacje ?


stoisz przed autem powiedzmy od strony kierowcy, łapiesz za klamke i otwierasz drzwi. wtedy patrzysz w prawo a następnie idziesz wzrokiem w dół po słupku widzisz takie hmmm metalowe coś przykręcone na 2 śruby (torx) na wysokości zamka nic innego nie ma na słupku to sobie luzujesz i przesuwasz bliżej wnętrza auta wtedy drzwi będą się ciaśniej zamykać

Longer_007 - 5 Mar 2008, 16:22

Dziekuje bardzo za szczegolowy opis Panie Arkadiusie :hihihi:
maniutek111 - 6 Mar 2008, 13:16
Temat postu: drzwi
ja mam ten sam problem jadac 100kmh myslalem ze mi drzwi wyrwie szczeline mialem taka ze prawie reka by weszla ale uszczelka jest laca nie sparciala a drzwi elegancko paluszkiem moge zamknac...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group