Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Jak zdemontowac tylnia lampe w MK2 ? Jakie klucze?

Toro - 12 Sty 2008, 14:23
Temat postu: Jak zdemontowac tylnia lampe w MK2 ? Jakie klucze?
Witam,
Musze wymienic tylnia lewa lampe w MK2. Zdjalem oslone (boczek) i mam dostep do tylu lampy - ale strasznie niewygodny. Ledwo siegam palcami do srub.
Jaki klucz? Sztorcowy? Rozmiar - te sruby to jakies malenstwo? Co z uszczelka?

pozdr
Piotr

Laskosz - 12 Sty 2008, 14:41

no więc :) nakrętki to chyba 6mm czyli klucz 8 :) najlepiej długa nasadka z rękojeścią jak w śrubokręcie i powinno pójść, później załóż z powrotem uszczelkę i możesz dać to na silikonie
Pozdro

diodalodz - 12 Sty 2008, 15:11

nasadowa sztorcowa 8
Toro - 12 Sty 2008, 15:24

[ Dodano: Sob Sty 12, 2008 14:24 ]
Laskosz napisał/a:
no więc :) nakrętki to chyba 6mm czyli klucz 8 :) Pozdro

8-ka :)
Niestety nie mam takiego klucza - musi byc klucz-srubokret 8ka ale "glowka" musi byc dluga - sruby sa dlugie i musza wejsc gleboko w glowke.
Mialem klopot z wykreceniem starej lampy - pomyslalem chwile i uzylem brutalnej sily - lampa zostala wyrwana szczypcami. Nowa zostala wkrecona na razie tylko palcami - dotrwa tak do jutra, a wtedy silikon i bede juz mial wlasciwy klucz.
pzodr
Piotr

diodalodz - 12 Sty 2008, 17:35

jesteś z wawy to maja w castoramie klucze w kształcie litery T za jakieś śmieszne pieniądze ja dałem chyba 7 zł za taki klucz .
AdamB - 13 Sty 2008, 03:16

Po tym co zostało napisane to ja dodam jedynie, że życzę powodzenia :D .
kostek88wjcz - 13 Sty 2008, 13:48

jak dla mnie to rzeź ... nie lepiej bylo od razu brecha charatac ??? :)
Toro - 14 Sty 2008, 02:54

kostek88wjcz napisał/a:
jak dla mnie to rzeź ... nie lepiej bylo od razu brecha charatac ??? :)

Owszem, rzez byla. Ale nie moglem znalezc w sklepach nowej lampy i jezdzilem juz pare dni ze stluczona. W chwili kiedy mi sie udalo ja kupic bylem mocno zdeterminowany zeby ja od razu zalozyc. Warunki do takich prac raczej srednie - parking przed blokiem i ograniczony zestaw narzedzi.

pozdr
Piotr

kostek88wjcz - 14 Sty 2008, 16:04

luz ... nie denrewuj sie ;) ... czasami tak bywa ... pozdrawiam .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group