Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Awaria wentylacji MK4

FaYaH - 29 Gru 2007, 17:35
Temat postu: Awaria wentylacji MK4
Mam taki problem, wczoraj, gdy uruchomiłem silnik i chciałem ogrzać przednia szybę ogrzewanie po prostu nie zadziałało. Tzn. tak działa, ale tylko na 4 stopniu 1,2,3 nie działają w ogóle. I zauważyłem jeszcze cos dziwnego, gdy stoję na parkingu z włączonym silnikiem to, gdy włączam ogrzewanie na ten 4 stopień to wtedy cala deska rozdzielcza(licznik, zegarek itp.) przygasa, a obroty silnika rosną.
Co robić? POMOCY

Marcin - 29 Gru 2007, 17:49

<szukaj> http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=28291

FaYaH napisał/a:
gdy włączam ogrzewanie na ten 4 stopień to wtedy cala deska rozdzielcza(licznik, zegarek itp.) przygasa, a obroty silnika rosną.

zwiększa się pobór prądu to siłą rzeczy reszta przygaśnie i obroty lekko wzrosną.

diodalodz - 29 Gru 2007, 19:37

wymienić rezystor dmuchawy .
Slaweeek - 29 Gru 2007, 20:03

Przeczytaj ten link co Marcin wklepał. Ja miałem to samo, w nogach pasażera jest taka kostka i tam jest rezystor dmuchawy i stawiam Ci piwo jak to nie te styki się poupalały :-)
pawelo06 - 5 Sty 2008, 18:44

jezeli dział ci tylko 4 to napewno upaliła sie kostka na rezystorze albo ktos kopnął w nią i sie wypiła jest po lewej stronie pod schowkiem pasażera kosta wchodziw taki czarny prostokąt ze sróbką :ok:

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2009 15:15 ]
mam takie jeszcze swoje zaobserwowane zagadnienie związane z nadmuchem ciepłego lub zimnego powietrza cały czas
ost zauwazyłem iż jeżeli mocno wepchne radio nieorginalne z tym plastkiem ramka do fordów to moze to powodowac iż cały panel od ogrzewania poniżej sie wypycha do przodu i przestaje działać regulacja ciepła nadmuchu po kilku krotnym sprawdzenie tego faktu przynajmniej u mnie moge powiedzieć że można sie wkopać i przez źle zamontowane radio w ramce narazić sie na koszty wymiany panelu nie wiedząc o tym iz panel jest sprawny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group