Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Paliwko 98-oktanowe

blood_brother - 23 Paź 2007, 17:13
Temat postu: Paliwko 98-oktanowe
Tak jak w temacie. Czy warto przestawiać fiestkę na paliwko więcej oktanowe? Czy czuć jakąś różnicę? Również w portfelu.
odyniec - 23 Paź 2007, 18:23

o kur....... w portfelu, ocen sam. napewno nie jest ciezszy po tym tankowaniu.


a szczerze mowiac, mam '95 i wg mnie sensu niema przy tej pojemnosci (mam 1.1 tak jak Ty) oraz tym wieku auta lac taka wache... jesz stary na jakas dobra stacje (u mnie w miescie np. Shell) i zatankuj tam do pelna... wtedy napewno lepiej sie poczujesz niz taknujac pb98.

blood_brother - 23 Paź 2007, 18:31

Hm. Pytam dlatego, że z tego co wiem, jednak mogę się mylić, to tankując 98 i mając pod nią wyregulowany silnik (tyczy się starszych samochodów bez komputera), to autko spala mniej tej benzyny. I interesuje mnie, czy fiestkowy silnik daje jakąś, nawet niewielką, oszczędność, po zatankowaniu 98.
AdamB - 23 Paź 2007, 20:26

Jeśli o mnie chodzi to ostatnio wlewam 98 i mam wrażenie, ze silnik pracuje jednak nieco lepiej. Może być to subiektywne wrażenie, ale zdecydowałem się wlewać to paliwo po tym jak kiedyś przypadkowo zatankowałem 98 i na drugi dzień kiedy o tym zapomniałem, dziwiłem się dlaczego samochód załapał mocniejszego ducha. Jedyne co tłumaczyło lepsza dyspozycję silnika to własnie fakt, że w baku było paliwo o wyższej oktanowości. Niższego zużycia paliwa na razie nie zauważyłem.
TicTac - 24 Paź 2007, 00:41

A ja czuje - wyższe spalanie....raz jeden wlałem w Fafika BP Ultimate i już więcej tego nie zrobię bo coś mi nie gra w pracy silnika i w spalaniu...za szybko ta kreska od paliwa opada...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group