Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Żarówka na kokpicie

hooday - 29 Lis 2004, 11:38
Temat postu: Żarówka na kokpicie
Cześć jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem Forda Fiesty 1995. MK3. Silnik 1,3 (60 KM), skóra, szyber, alu, 6 głośników, 2xPP. Samochodzik zadżebisty. Mam jednak pytanie. Na samochodach się za bardzo nie znam (to jest mój pierwszy) ale mam takie pytanie:
Czy w MK3 nie powinno być podświetlone miejsce na kokpicie w którym się nastawia moc dmuchawy i reguluje temperaturę? W nocy jak jadę mam tylko podświetlone zegary licznika, zegar i 2 diody od szyby tylej i od świateł przeciwmgłowych. Czy może mi ktoś powiedzieć jak dokładnie wygląda dorze oświetlony (fabrycznie) kokpit i ewentualnie jak się odbrać do tej żarówki. pozdrawiam

Kurtus - 29 Lis 2004, 11:42

powinienes miec oswietlony to sie zgadza.Doijsc bardzo prosto,tam gdzie masz regulacje MOCY dmuchawy ( 3 poziomy) musisz z lewej strony podwadzic srubokretem plaskim ( ja to robie rekoma) i odchodzi ci caly kawalek plastiku z regulacja dmuchawy,miejsca nadmuchu i ciepla zimna.tam masz odrazu zaroweczke na widoku (przekrecasz ja w lewo lub prawo) i wychodzi.

nie widzialem jeszcze fiesty z wyposarzeniem w skore :) wypasik.Zrob jakies zdjecia

hooday - 29 Lis 2004, 14:13

Kurtus napisał/a:
Zrob jakies zdjecia


www.toya.net.pl/~hooday/Bartek/FIESTA_(1).jpg
www.toya.net.pl/~hooday/Bartek/FIESTA_(2).jpg
www.toya.net.pl/~hooday/Bartek/FIESTA_(3).jpg
www.toya.net.pl/~hooday/Bartek/FIESTA_(4).jpg
www.toya.net.pl/~hooday/Bartek/FIESTA_(5).jpg
www.toya.net.pl/~hooday/Bartek/FIESTA.jpg

Garfield - 29 Lis 2004, 14:33

kiere to masz juz od MK4!!! :lol:
hooday - 29 Lis 2004, 14:43

Garfield napisał/a:
kiere to masz juz od MK4!!! :lol:


kiere ? - nie kapuję

Szczur - 29 Lis 2004, 14:44

No skórka ładnie wygląda :wink:
A tu masz zdjonko jak jeden z naszych kolegów zrobił sobie podświetlenie


SILO - 29 Lis 2004, 14:46

kierę - czyli kierownicę, a fele masz identyczne jak ja
diodalodz - 29 Lis 2004, 16:22

i jesteś z łodzi tak mi sie wydaje . To dlaczego sie jeszcze nie znamy.
Pozdro

hooday - 29 Lis 2004, 19:33

bo fiestę mam od kilku dni. Kurna chłopaki nie moge tego plastiku zdjąć ! Mocowałem się z tym z 15 minut. Mogę to zdjąć ale po warunkiem że to urwę..... Nie mogę i tyle. Jak ktoś ma propozycję to proszę o pomoc.
woytekmk3 - 29 Lis 2004, 19:46

Najpierw wyciągnij pokrętło od regulacji dmuchawy (wyciągnij je mocno do siebie), potem wyjmij dwa plastiki z tych suwaków. 8)
bash - 29 Lis 2004, 19:48

odpisalem ci na gg ale zostawie jeszcze ilustrację dla potomnych:



(tak, z rozkreceniem konsoli - chlopak od razu sobie sprawdzi podswietlenie przzyciskow)

Yoshimitsu - 29 Lis 2004, 23:59

O Bash ale opis :wink: jak bym tego wczesniej nierobil to bym sie nigdy nieskapowal o co chodzi w tej instrukcji :D

ale wazne ze prowales pomoc koledze :wink:

pozdro

bash - 30 Lis 2004, 09:25

troche nakrecilem moze na rysunku ale na gg chyba skkumał o co mi chodzi :) spoko - postaram sie bardziej nastepnym razem :oops:
WooYownik - 30 Lis 2004, 09:42

Glupie pytanie ... a moze by tak zaczac od sprawdzenia bezpiecznikow czy sa wszystkie ok ... ?
hooday - 30 Lis 2004, 12:19

Ok. Już po wymianie. Kosz naprawy (żarówki) 1,9 pln! Dzięki za pomoc. Moja pierwsza "naparawa" w aucie! Eh... jeszcze muszę się duuużo uczyć!
Pozdrawiam

bash - 30 Lis 2004, 15:40

mam nadzieje ze nie zagmatwalem zbyt mocno z powyzszym rysunkiem... :wink:
Zavadcoff - 30 Lis 2004, 16:04

bash napisał/a:
mam nadzieje ze nie zagmatwalem zbyt mocno z powyzszym rysunkiem... :wink:

Słuchaj, a co to za pokrętło w Twojej fiestce na lewo od konsoli środkowej, bo u mnie niczego nia ma :(

Jareczek - 30 Lis 2004, 16:19

Zavadcoff napisał/a:

Słuchaj, a co to za pokrętło w Twojej fiestce na lewo od konsoli środkowej, bo u mnie niczego nia ma :(


To pokrętło jest od regulacji wysokości świateł i nie każde modele miały taki bajer

KUI3A - 30 Lis 2004, 16:21

hmmm to ja w ogole nie wiedziałem, że to kiedykolwiek było podświetlane, mi się wydawało, że nie jest :oops: w takim razie musze to zrobić
konrad_wwa - 2 Gru 2004, 01:38

ale popielniczka juz nie jest orginalnie podswietlona ??
bo u mnie nie

sam ja oswietlalem (po miesiacu nietrafiania petem)

Szczur - 2 Gru 2004, 16:26

konrad_wwa napisał/a:
ale popielniczka juz nie jest orginalnie podswietlona ??
bo u mnie nie

sam ja oswietlalem (po miesiacu nietrafiania petem)


Popielniczka jest podświetlana ale tylko jedną żaróweczką która świeci z lewej strony (słabo ale jak jest ciemno to przynajmniej widać mniej więcej gdzie celować) :wink:

konrad_wwa - 6 Gru 2004, 18:49

No to ja nigdy nie trafiałem.

ale faktycznie, jak nie miałem radia tylko dziure to jakieś światełko było widać w środku
Może mi poprostu wypadło z jakiegoś mocowanka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group