Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - zgrzycik

finster - 10 Sie 2007, 11:36
Temat postu: zgrzycik
Witam kolegów,

Mam mały problem przy wieździe pod górę z okolic przegubów, skrzyni dochodzi ostry stukot tak jakby zabki od przegubu przeskakiwaly :/ tylko ze generalnie 3 przeguby mam nowe (zostal mi jeden wewnetrzny do wymiany) martwie sie ze to moze byc raczej problem w skrzyni :/ jakies pomysly zanim znowu wybebesze pol fiesty ? :D

daniel - 10 Sie 2007, 11:52

na każdym biegu tak ?
finster - 10 Sie 2007, 12:26

na 1 jak ruszam
diodalodz - 10 Sie 2007, 23:51

a przeguby zewnętrzne masz napewno od właściwej wersji tzn nie wsadziłeś przypadkiem małch przegubów do dużych piast ?? Co do samej skrzyni to możesz zdjąć dekielek na końcu skrzyni i zobaczyć czy 2 duże łożyska są w całości . Czasami tak jest że rozlatuje się łożysko od bloku kół zębatych (choinka) i przeskakują tryby . Ale wtedy skrzynia powinna wyć dość okrutnie . trzeba jeszcze zobaczyć czy nie zcieło wieloklinów na półosi szczególnie po stronie wewnętrznych lubią sie zużywać .
finster - 12 Sie 2007, 20:11

generalnie zewnetrzne przeguby wymienilem przed swapem i bylo fajnie bez zgrzytow, dopiero po tym swapie dziwnie to wszystko zaczelo dzialac :/ przeguby sa na 100% od tego modelu chyba znowu bede zmuszony zrobic demontaz :) dzieki
diodalodz - 12 Sie 2007, 21:22

hm wątpie żebyś miał aż tak zużyte fasolki w skrzyni zeby wchodziły 2 biegi na raz bo wtedy też był by zgrzyt .
finster - 12 Sie 2007, 21:57

no moze ten ostatni wewnetrzny przegub padl, chyba najwyzszy czas go wymienic to bede pewny ze z tym jest ok

[ Dodano: Wto Wrz 25, 2007 11:54 ]
qrde wymienilem wewnetrzny i dalej zgrzyta :[ blee chyba jednak ta skrzynia pada :/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group