Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK3] Wymiana płynu wspomagania

wybryk - 21 Cze 2007, 20:47
Temat postu: [MK3] Wymiana płynu wspomagania
Witam wszystkich! Z góry przepraszam jeśli ten temat był już poruszany. Szukałem odp. na moje pytanie ale niestety nie znalazłem więc pisze...

Czy ktoś może mi doradzić jak wymienic płyn do wspomagania kierownicy (mk3 `94r. 1.3)? Niestety nie mam książki serwisowej :( Kupiłem już płyn - "czerwony" (bo w sklepie mówili że ten rocznik powinien mieć czerwony) i nie wiem czy jest jakis korek do całkowitego spuszczenia płynu? Jeśli jest to gdzie dokładnie?
Chce wymienić płyn ponieważ miałem wycieki i zostało mi już jak na lekarstwo a nie chce dolewać bo nie wiem jakiego koloru jest ten obecny bo gdy sprawdziłem białą kartka to był kolor szary... czyli nijaki :(
POMÓŻCIE

diodalodz - 21 Cze 2007, 21:38

dextron 2 zdaje sie powinien być . Odkreć wąż od pompy to płyn sam zleci i nalej świeżego .
anjko - 21 Cze 2007, 22:27

Tak jak wyżej kolega napisał z tym ze jak ściągniesz wąż z pompy lub z kąd kolwiek najlepiej jak najniżej to skreć jeszcze kołami pare razy w lewo i w prawo do końca tak zeby jak najwiecej płynu zleciało równiez z przekładni a nie tylko ze zbiorniczka i pompy. Zalej nowym płynem odpal niech chwile pochodzi pokreć kierownicą i najlepiej wszystko powtórzyć jeszcze raz ale nie jest to konieczne zalezy czy ci sie bedzie chciało i ile kasy chcesz w płyn zainwestować :)
wybryk - 22 Cze 2007, 13:50

Dzięki Wam za zainteresowanie... :)
Płyn się zgadza - HIPOL ATF II D (Orlen oczywiście)
OK to ide poszukać tego węża... :-)
Jeszcze raz Wielkie Dzięki!

diodalodz - 22 Cze 2007, 22:32

no
ważne że 2 :) ATF 2 :)

wybryk - 23 Cze 2007, 14:50

No! Wymieniłem już ten płyn - na poczatku troche szumialo jak kreciłem kierą ale powoli dolewałem płynu aż do poziomu MAX i jest git :) Ale zauważyłem że przy skrajnych położeniach kierownicy (w lewo lub prawo) silnik lekko traci obroty, nie wiem czym to jest spowodowane... ;-| Mam nadzieję że nie uszkodziła się jakaś pompa czy inny element układu wspomagania... :cry:
diodalodz - 23 Cze 2007, 19:04

normalny objaw przy max wychyleniu przekładni .
wybryk - 24 Cze 2007, 02:10

diodalodz napisał/a:
normalny objaw przy max wychyleniu przekładni .


OK Wielkie dzięki za pomoc! ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group