Forum FiestaKlubPolska -

LPG - Gaśnie na szybkich nawrotach

Raffi13 - 4 Sty 2007, 22:24
Temat postu: Gaśnie na szybkich nawrotach
itam po dłuższej nieobecności. Przy ostrzejszej jeździe przy nagłych nawrotach (z ręcznym czy też bez) silnik nagle mi gaśnie. Mieliście moze podobny problem??? Co to może być?? Gdzie szukać przyczyny???
Lookas0001 - 5 Sty 2007, 06:48
Temat postu: hmmm
Ja tez mam czasem tak ale na gazie. Przeważnie na drugim biegu tak się dzieje. Mój szwagier też ma ten sam problem. Moze to już norma jeśli chodzi o gaz:-)
diodalodz - 5 Sty 2007, 09:45

no na gazie jest to norma bo na środku membran sa elementy metalowe które trochę ważą i jak poruszacie cie po łuku zaczyna działać siła odśrodkowa i zamyka albo towiera membrane . Datego montuje sie właśnie parwoniki od gazu równolegle do toru jazdy bo inaczej auto by gasło np przy hamowaniu.
abla - 5 Sty 2007, 11:59

Może to być wina wyłącznika bezwładnościowego czy jak on tam się nazywa, ten przy słupku drzwi w nogach kierowcy, pod tapicerką. Przy ostrym nawrocie przeciążenie jest na tyle duże, że może się wyłączać.
jackrzec - 6 Sty 2007, 07:36

abla napisał/a:
Może to być wina wyłącznika bezwładnościowego czy jak on tam się nazywa, ten przy słupku drzwi w nogach kierowcy, pod tapicerką. Przy ostrym nawrocie przeciążenie jest na tyle duże, że może się wyłączać.
Raczej niemożliwe, bo wyłącznik ten należałoby wcisnąć żeby znowu działał. A druga sprawa że on odcina tylko pompę paliwa, a nie ma wpływu na LPG.
tymin - 11 Sty 2007, 19:26

diodalodz ma rację w 100%.Oczywiście , że przy gazie to wina ruchów membrany przy jeździe po łuku.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group