Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - świece żarowe

iwonka - 4 Lis 2006, 21:29
Temat postu: świece żarowe
Jak sprawdzić pod domem które świece żarowe są dobre.Czy pozwolić złotej rączce wykręcać i sprawdzac przez podłączenie do akumulatora? :?: :?: Czy są na 12 V napewno?
semek711 - 5 Lis 2006, 09:53

a dlaczego chcesz sprawdzac swiece? jak masz ochote wymieniac to odrazu wszystkie bo potem beda pytania typu a dlaczego niechce zapalic jak jest zimno
silvercar - 5 Lis 2006, 13:31

odkręca się listwę i sprawdza czy jest przejście i z jakim oporem. Mierzysz między śrubką a masą silnika. Tylko ważne żeby były odkręcone wszystkie łączniki między świecami, bo inaczej będziesz mierzyła tylko jedną.
semek711 - 5 Lis 2006, 13:48

tylko nie wiem jak jest sens aby sprawdzac ktora jest dobra a ktora zla. jak wymieniasz zarowki to i tak odrazu wszystkie bo inaczej bedzie lipa. taki sa uroki diesla
diodalodz - 5 Lis 2006, 17:32

hm sprawdzić omomierzem można tylko sprawdzić czy wogóle grzeja . Profesjonalnie sprawdza sie amperomierzem z bocznikiem . Swieca żarowa ma zmienna charakterystyke prądwa w czasie . Najpierw przez pierwsze ułamki sekund bierze duzo prądu po sekundzie bierze go znacznie mniej i tak sie mniej wiecej utrzymuje z tendencja spatkowa . Metoda sprawdzenia przejścia jest na warunki hobbystyczne też dobra .
iwonka - 6 Lis 2006, 00:32

semek711 napisał/a:
tylko nie wiem jak jest sens aby sprawdzac ktora jest dobra a ktora zla. jak wymieniasz zarowki to i tak odrazu wszystkie bo inaczej bedzie lipa. taki sa uroki diesla

Kłopot w tym, że cena świec niebezpiecznie zblizać sie moze do ceny samochodu , juz wymieniałam kiedys 2 szt. :)

[ Dodano: Nie Lis 05, 2006 23:34 ]
Wszyskim dzieki, już coś wiem, moze mnie nie zjedzą !!!!!!!

diodalodz - 6 Lis 2006, 00:42

46 zł kosztuje sztuka. Wiec nie przesadzaj z wartościa pojazdu . Mk2 rynkowo kosztuje ok 1000 zł .
szynszyl - 6 Lis 2006, 16:15

sztuka to chyba za bosch duratec chromium!!!
semek711 - 6 Lis 2006, 16:30

iwonka napisał/a:
Kłopot w tym, że cena świec niebezpiecznie zblizać sie moze do ceny samochodu , juz wymieniałam kiedys 2 szt.
ale sek w tym ze jesli bedziesz wymieniac tak co troche 2szt. to za jakis czas naprawde kasa wydana na swiece przekroczy wartosc samochody. jesli nie wymienisz wszytskich za jednym zamachem to rowniez ako dostaje po dup** bo musi dluzej krecic silnikiem

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group