Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK4] Wyciek oleju

M_arcin - 26 Wrz 2006, 22:36
Temat postu: [MK4] Wyciek oleju
Silnik 1.25 16v Przebieg 117tyś, nie przegrzewa się, kontrolki się nie świecą, filtr oleju i olej wymieniany jakieś 5tyś km - ale w jego okolicach pryska olejem niemiłosiernie (tj dół silnika). Przejechałem 1000km w trasie, postawiłem samochód rano schodze wielka plama, wyczyściłem silnik, dolałem znów przejechałem ok 1000km i znów to samo.
Generalnie nie umiem znaleźć przyczyny ani przecieku, wygląda to tak jakby silnik pryskał bo na nawet chłodnica jest pochlapana....HELP :(

szynszyl - 26 Wrz 2006, 22:40

dokręć wymień filtr i pewnie po sprawie.. a może czujnik ciśnienia oleju ..eeeeeeeeeee .. nie......weź jakąś fote dziabnij.. albo co...
Paweł F - 27 Wrz 2006, 16:44

filtr oleju może marki Bosch miałem tak bestia miały źle zrobiony gwint i uszczelkę wyszło po przejechaniu 300 km jak plama pojawiła się po postoju. Może uszczelnienie miski olejowej lub mała dziurka w niej.
daro - 27 Wrz 2006, 19:58

sprawdz dokladnie uszczelke miski olejowej bo mogla sie gdzies wysunac i rozbryzguje ci olejem
Bonus - 4 Paź 2006, 14:08

skoro bryzga olejem to pewnie simering wału korbowego sprawdz czy koło pasowe jest od wewnętrznej strony czyste

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group