Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - 105x91cm uchylno odsuwany szyberek w mk3

dr_Henio - 6 Sie 2006, 11:47
Temat postu: 105x91cm uchylno odsuwany szyberek w mk3
Szyberek pochodzi z eskorta 93' dalem za niego 50zl pol roku temu i spokojnie czekal do wakacji. Dodatkowe zakupy to 2x sylikon do szyb i uszczelki wykonczeniowe (odboje na kant drzwi, czy jak to zwa) zywica i drut miedziany, Hammerite, 8m wezyka gumowego reszta to wklad wlasny wiec zmiescilem sie w 150zl
Standardowo jak przy szyberkach, robilem szablon i miejsce w dachu. Pozniej usztywnienie dachu na odcinku 5cm miedzy srodkowymi slupkami, blaszka byla za miekka i dach tracil swoj ksztalt. Zatopilem w zywicy drut 3mm rozpiety po dachu miedzy slupkami. Pozniej dopasowanie szyberku, podparcie go koleczkami i dospawanie do wzmocnien dachu (nie ma mozliwosci przykrecenie, nie ma po prostu do czego (szkielet szyberka ma luzy 2cm na dachu mk3) zabezpieczenie przed rdza wszystkich naruszonych miejsc, uszczelnienie sylikonem szczelin. Zrobienie odprowadzen wody, przeciagnolem wezyki do progow. Dociecie tapicerki, wcisniecie jej na sile, podocinanie na dlugosci i szerokosc i koniec 5 dnia







brak jeszcze na zdjeciu zalozonych kolkow(nawiercenie nowych otworow w dachu) i nie zamkniete maskownice na uchwycie







pub2

prosze o komentarze, jak sie Wam podoba?

jaczylibodzio - 6 Sie 2006, 12:07

Prosz o instrukcje, jak Ty to zrobiles? :D Tzn, z czego ten szyber i czy miales problemy z zalozeniem :) A co do oceny... kurde musze "se" taki zalozyc :D
Bad_Boy__Zabrze - 6 Sie 2006, 12:34

ladnie ladnie :!: najwazniejsze, zeby nie przeciekal, ale wyglada full profesional :D
Majki - 6 Sie 2006, 13:27

Piękna robota :hihihi: Wygląda jakby był fabryczny oki
Colosus - 6 Sie 2006, 13:29

o qwa ja tez tak chce!!!
Laskosz - 6 Sie 2006, 17:30

Jak przerobiłeś podsyfitke ?
PumaRST - 6 Sie 2006, 18:43

Colosus napisał/a:
o qwa ja tez tak chce!!!


i ja też :D

malek - 6 Sie 2006, 21:28

wygląda nieźle, też bym sobie jakiś odsuwany założył, ale boję się przecieków :-/ a taki chowany pod dach to już zupełny wypas :-)
Arkadius - 6 Sie 2006, 21:48

full wypas :D zachce mi sie szybra to chyba będziesz miał 2 Fiestke na pare dni w garażu :P
Darekmk3 - 6 Sie 2006, 23:28

Laskosz napisał/a:
Jak przerobiłeś podsyfitke ?

no własnie zapodaj fotke ale dalszej czesci podsufitki -cholera ciekawe o ile bylo by mniej roboty jakby wywalic orginalny i wlozyc z eska :D :P
pozdro

dr_Henio - 7 Sie 2006, 02:45

podsufitka nad tylna kanapa dodana, nie byla przerabiana a jedynie zamocowana na wcisk na sile, trzeba bylo po 1cm obciac ja na brzegu poniewaz szyberek obnizyl o jakies 5cm dach od srodka przez co jego powierzchnia sie zmniejszyla
Podsufitki od eskorta nie mialem, pewnie bylaby szansa i ja zamontowac ale nie wiem jak by to wygladalo, moze byc szersza/wezsza a co najwazniejsze dla mnie rozmieszczenie otworow na uchwyty i zaslonki sloneczne moglabysie nie zgadzac :-/

MATEUSZ - 8 Sie 2006, 12:29

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Danio - 14 Sie 2006, 15:27

łooo szkurwyszyn jak mawia mój kolega...piekne to i chyba jedyne takie w klubie :) ciekawe jak sie to będzie zachowywało po zimie. Również przyłączam sie do prośby kolegów o dokładny instruktarz wykonania tego patentu. To jest właśnie taki szyber jaki i mi sie marzy...tylko jesli już to będę sie starał go mieć w odpowiedniej wersji :) brawo :)
dr_Henio - 15 Sie 2006, 18:24

po zimie sie odezwe,
na razie nie ma problemow z przeciekami, to co sie przedostanie przez uszczelki ladnie splywa wezykami pod samochod

SpiderMAN - 29 Lip 2007, 21:18

No i pisz jak tam po zimie szyberek...
Bo sie chyba za taki zabiore jeszcze w tym roku...
Napisz dokladnie. krok po kroku co jak robiles, przymierzales, i.t.p.
FAQ byloby mile z twojej strony...

Parzych - 12 Sie 2007, 20:24

Kawał dobrej roboty... Gratuluję <winko>
Co fachowiec, to fachowiec...
Otwórz zakład montażu szyberków, mówię poważnie...

dr_Henio - 28 Paź 2007, 12:56

witam ponownie po dlugiej przerwie

z szyberkiem byl problem na samym poczatku ale szybko sobie z tym poradzilem

dach wycianalem mikrosilnikiem z tarczka diamentowa, nie mialem bosha ale i nim mozna trzeba tylko uwazac na przegrzanie lapieru

szyber zostal przyspawany od wewnatrz w kilku miejscach nie chcialo mi sie bawic w srubki

jako uszczelke wykozystalem taki czarny pasek na kant drzwi, zabezpieczenie przed obijaniem w garazu, nie wiem jak sie to fachowo nazywa i tu byl problem z przeciekaniem. Musialem to poprawic zdjac wyrzucuc klej ktory byl w tym pasku i wstrzyknac klej do szyb pozniej bylo juz lux


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group