Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Reduktor gazu

Rangers76 - 4 Sie 2006, 00:11
Temat postu: [MK3] Reduktor gazu
Cześć
Mam pytanie do kolegów,którzy jeżdżą na LPG.
Gdy odpalę silnik rano (zimny) i przełączę na gaz to buczy reduktor.Napewno reduktor bo słyszałem.
Po przejechaniu około 2-3 kilometrów jak silnik się zagrzeje buczenie ustaje.Byłem tam gdzie zakładałem LPG a ten los powiedział:"Nie wiem co to.Musiałbym usłyszeć".
Tylko zanim do niego zajadę to już nie buczy.
Denerwuje mnie to bo w aucie nie można wytrzymać.
banghead
Dzięki

diodalodz - 4 Sie 2006, 01:01

podmień cewke na elektrozaworze moze sie uspoki . Hm powiem ci ze w samym reduktorze specjalnie nie ma co buczeć chyba ze w rezonans wpada membrana wysokiego ciśnienia .
Jeszcze jedna myśl mi przychodzi do głowy weź kawałek kija ja wiem 15 cm długości i przyłuż go do eletrozaworu . Kładziesz na końcu kija dłoń i przykładasz ucho . jeśli przy eletrozaworze bedzie głośniej niż przy samym parowniku to znalazłeś usterke .

Radziu - 4 Sie 2006, 07:30

Ja mam ten sam problem tylko ze jak jest zimno, tez mi tak buczy i na dodatek smierdzi gazem.
Wydaje mi sie ze to jest elektrozawor bo jak odlaczam od niego kable to przestaje buczec.

A do gazownika tez nigdy nie zdarze dojechac zanim sie nagrzeje.

Rangers76 - 4 Sie 2006, 16:28

Wielkie Dzięki
Tylko nie znam się na instalacji gazowej.
Jak to "podmień cewke na elektrozaworze"?
Gdzie jest i jak wygląda ten elektrozawór?
Może macie jakąś fotkę?
Dzięki

ciaastus - 4 Sie 2006, 18:37

A sprawdź na wszelki wypadek czy jest dobrze dokręcony elektrozawór, bo mi się kiedyś poluźnił i też go było słychać.
cebula - 4 Sie 2006, 19:10

Elektrozawór to zawór który puszcza i odcina dopływ gazu, steruje tym trzpien porusznay za pomoca cewki, moze byc taka opcja ze cewka jest walnieta i poprostu słychac ja jak jest zimna a potem przepływ pradu powoduje jej rozgrzanie i juz nie buczy, poznasz ja po tym ze beda do niej podłaczone dwa kabeliki - to jest cewak jesli to to to nie sadze zebys miał druga na podmianke, podjedz do gazwonika i zasugeruj mu jej zmiane, pzodrawiam
Rangers76 - 5 Sie 2006, 08:51

Gdzie jest i jak wygląda ten elektrozawór?
cebula - 5 Sie 2006, 11:20

Elekro zawór to to miejsce gdzie jest filterek gazu taka kopółka a cewak do niego jest nad nim pozansz bo podłączone sa do niej dwa kabelki i bedzie na niej pisac "+" " -"
szynszyl - 5 Sie 2006, 17:32

tak sie podepne.. wymiana tego filterka w brc blitz polega na? .... prosze wstawic w miejsce kropek bo jestem zainteresowany
cebula - 5 Sie 2006, 20:58

Wymiana filterka gazu polega na: zamknieciu dopływu gazu z butli do dlaszej czesci instalacji( zaworkiem mechanicznym lub elektrozaworem przy butli), wypuszczenie bądz wypalenie resztek gazu pozostałych w rurce, odkrecenie tej "kopułki" w której znajduje sie filterek klucz 13" i wyciagniecie i zmienienie filterka na nowy i poskaldanie wsyztko do kupy:D:D:
diodalodz - 6 Sie 2006, 18:02

hm i tak i nie . niektóre BRC maja filterek zabudowany który jest metalowy i siedzi koło elektrozaworu . Daj fotke to bedziemy mieli pewność która wersje masz .
cebula - 6 Sie 2006, 19:09

diodalodz napisał/a:
hm i tak i nie . niektóre BRC maja filterek zabudowany który jest metalowy i siedzi koło elektrozaworu . Daj fotke to bedziemy mieli pewność która wersje masz .

Racja, wystepuje też cos takiego nie ma filterka tylko jets metalowa siatka i wkłąd filcowy, który sie czysci i wsadza zpowrotem...:) foto bedzie najlepszym zoobrazowaniem która wersja elektrozaworu wystepuje u Ciebie...:)

szynszyl - 6 Sie 2006, 19:39

postaramsie w najbliższym czasie zarzucic fote...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group