Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK3] Klucze i zamek

Michael - 30 Mar 2006, 12:45
Temat postu: [MK3] Klucze i zamek
odkad kupilem fieste mam problemy z otwieraniem drzwi.

bardzo ciezko przekrecaja sie zamki jesli chce otworzyc auto - z zamykaniem nie ma problemow.

najlepiej wygladal z 3 kluczy ktore dostalem klucz czerwony wiec tego uzywam ale.....
bylem dzisiaj u goscia ktory dorabia zamki i klucze i powiedzial mi ze czerwony klucz jest kluczem serwisowym i NIE powinno sie go uzywac bo cos tam robi z kompem auta ( "otwiera go i zamyka" cos takiego mowil )

chcialem zapytac ile w tym jest prawdy i czy na serio NIE uzywac tego klucza.

za dorobienie nowego klucza zazyczyl sobie 130zl - drogo?


co do wkladek.

rozebralem ostatnio boczek drzwi i chcialem cos tam naprawic ale za cholere nie wiem za co sie zabrac a najbardziej zalezy mi na wyciagnieciu wkladki - facet ja zregeneruje jesli sie da ( 30zl ) a nie wiem jak sie zabrac do jej wyciagniecia ( wiem bylo o tym na forum ale ja potrzebuje instrukcji krok po kroku najlepiej z fotkami :rotfl: jesli by sie dalo a jak nie to na serio jakiegos lamarskiego wyjasnienia mi jak to zrobic )


czekam na odpowiedzi :D

jackrzec - 31 Mar 2006, 00:13

No ztym kluczem to facet ma racje. Czerwony klucz to tzw "matka" i na jego podstawie dorabia sięnowy klucz i programuje immobiliser. Jak ten klucz padnie, to wtedy zabawa staje się dużo droższa...
Co do wyciągnięcia wkładki, to ciężko to opisać - musisz wyjąć zamek z drzwi i będziesz widział jak wkładka jest zamocowana.

ruskm - 31 Mar 2006, 07:07

Do zaprogramowania immo potrzeba matki lub dwoch zwyklych kluczy dorobienia klucza jak jest matka 130zl ... Drogawo bo kazesz tylko dociac a programujesz go sam w instrukcji powinno byc. Jak nie masz matki, ani dwoch innych kluczy czyli nie mozesz zaprogramowac sam, to 250-350zl wolaja
Karloz MK3 - 31 Mar 2006, 07:25

Cześć! Miałem podobne przygody z zamkami. Musisz zdjąć całą tapicerkę drzwi, wymontować zamek (10 minut roboty) i rozebrać go na części pierwsze (to już trudniejsze). Jak wyjmiesz zamek, to w tylnej częsci jest taka plastikowa rozetka, którą bardzo ciężko wyjąć. Ja poradziłem sobie tak,że spiłowałem kawałek rantu który trzyma tą rozetkę i ją wydłubałem. Poźniej wyciągamy wszystkie zapadki i przekładki między nimi i drobnym pilniczkiem usuwamy wszystkie zadziory, samarujemy, montujemy i zamek działa jak nowy. Jeśli sprawnie pójdzie wyjęcie tej plastikowej rozetki to cała akcja zajmie nie wiecej niż 2 h roboty.
Michael - 31 Mar 2006, 18:02

ruskm, a masz gdzies taka instrukcje jak sie programuje te kluczyki? bo ja mam komplet i 2 czarne i 1 czerwony a po co mam przeplacac. daj znac

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group