Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - OGRZEWANIE

ROBI - 19 Mar 2006, 17:25
Temat postu: OGRZEWANIE
PRZESZUKAŁEM CAŁE FORUM SPRAWDZIŁEM WSZYTKO TO CO BYŁO OPISANE NA NIM I DALEJ NIC.
MAM PODEJRZENIA CO DO SAMEJ PŁYTKI Z POTENCJOMETREM ZNAJDUJĄCEJ SIĘ ZA POKRĘTŁAMI OD REGULACI NAWIEWU. CZY KTOŚ MOŻE MI ODPISAĆ JAK JĄ SPRAWDZIĆ?
CZY TEN POTANCJOMETR STERUJE "ELETROZAWOREM" ZAMYKANIA I OTWIERANIA DOLOTU WODY DO NAGRZEWNICY? JAKIE POWINNYBYĆ WSKAZANIA MIERNIKA?

viertnik - 19 Mar 2006, 18:51

Ten potencjometr steruje chyba raczej tym skąd jest brane powietrze czy idzie przez nagrzewnice czy omija ją.
ROBI - 19 Mar 2006, 19:28

SPRAWDZAJĄC MIERNIKIEM MIAŁEM DZIWNE ZACHOWANIE TEGO ELEKTROZAWORU KRĘCĄC POKRĘTŁEM ZIMNO CIEPŁO; TZN. MAJĄC MAX. OGRZEWANIE PRZEZ CHWILĘ POJAWIAŁO SIĘ NAPIĘCIE POCZYM ODCZYT BYŁ "0", A WĄŻ OD NAGRZEWNICY RAZ BYŁ ZIMNY A RAZ CIEPŁY W NIEZMIENIONEJ POZYCJIPOKRĘTŁA OGRZEWANIA
jackrzec - 19 Mar 2006, 23:32

wszystko cacy, ale czemu tak krzyczysz?

ROBI napisał/a:
PRZESZUKAŁEM CAŁE FORUM


a regulaminu po drodze nie znalazłeś? :evil:

ROBI napisał/a:
SPRAWDZAJĄC MIERNIKIEM MIAŁEM DZIWNE ZACHOWANIE TEGO ELEKTROZAWORU KRĘCĄC POKRĘTŁEM ZIMNO CIEPŁO; TZN. MAJĄC MAX. OGRZEWANIE PRZEZ CHWILĘ POJAWIAŁO SIĘ NAPIĘCIE POCZYM ODCZYT BYŁ "0", A WĄŻ OD NAGRZEWNICY RAZ BYŁ ZIMNY A RAZ CIEPŁY W NIEZMIENIONEJ POZYCJIPOKRĘTŁA OGRZEWANIA


Bo raz elektrozawór dostaje napięcie, a raz nie - nagrzewnica ma swoją "bezwładność" i dlatego jest ciepła mimo tego że wąż jest raz ciepły a raz zimny - to objaw prawidłowy.

Powiedz w czym masz problem? Bo zabardzo nierozumiem co chcesz. Grzeje ci czy niegrzeje - o co chodzi?

ROBI - 20 Mar 2006, 14:35

Nie grzeje mimo iż pokrętło jest na max.Nagrzewnica nie jest przytkana
jackrzec - 20 Mar 2006, 23:54

Skoro elektrozawór działa (węże raz ciepłe raz zimne) to musi grzać! Chyba że jest zapowietrzona.
ROBI - 20 Maj 2006, 08:18

jeżeli dobrze doczytałem to obwód odpowietrza sie samoczynnie
Rafal1504 - 20 Maj 2006, 08:45

słabo kolego szukałeś - tutaj masz wszystko co cię interesuje

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=15065


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group