Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Karoseria : dorabianie kluczy kodowanych do Fiesta 2003

Urszula - 10 Lis 2005, 15:26
Temat postu: Karoseria : dorabianie kluczy kodowanych do Fiesta 2003
Czy mozna dorobic kodowany klucz ( niebieski ) do forda fiesta , bez wizyty w salonie firmowym forda , klucz i kodowanie w salonie kosztuje 400 zł.
jogar26 - 10 Lis 2005, 15:37

Można. Trzeba tylko znaleźć zakład, który się tym zajmuje (ma taką surówkę, itd.) Na pewno wyjdzie taniej
Skolmi - 10 Lis 2005, 19:47

Nie można. Trzeba wprogramować do PATS'a FDS'em.

Chyba, że koleżanka ma dwa klucze, wtedy dorabia sobie samą surówę za jakieś 30PLN i programuje zgodnie z instrukcją.

jogar26 - 10 Lis 2005, 20:11

Skolmi napisał/a:
Nie można. Trzeba wprogramować do PATS'a FDS'em.

Chyba, że koleżanka ma dwa klucze, wtedy dorabia sobie samą surówę za jakieś 30PLN i programuje zgodnie z instrukcją.

No i co z tego wynika? ;)
Można :lol:

Skolmi - 10 Lis 2005, 20:14

Tylko po co komu trzeci klucz 8) :?:

Domyślam się, że jest jeden.

Urszula - 11 Lis 2005, 07:59

czy " surówka " to nowy klucz ? niestety posiadam tylko niebieski klucz , w dwóch zakładach powiedziano mi ze gdybym miała czerwony to bez problemu , lecz z niebieskim tylko servis .... i wyglada to tak:
Servis rozkodowywuje immobilajzer , koduje go na nowo , po czym koduje dwa klucze , niebieski i czerwony , nastepnie wystawia rachunek na 400 zł.

Skolmi - 11 Lis 2005, 08:15

Surówka to klucz, bez nacięć i niezaprogramowany.
400PLN i tak jest niewielką kwotą w porównaniu z
tą (1400PLN) którą trzeba będzie wydać, gdy zginie ostatni klucz.

jogar26 - 11 Lis 2005, 19:34

Dotąd wydawało mi się, że "matka" powinna leżeć w domu w miejscu "pilnie strzeżonym" to właśnie po to by uniknąć takich jw przypadków.
W tej jednak sytuacji niestety nie wygląda to różowo... :ups:

Urszula - 15 Lis 2005, 08:09

Niestety ja kupiłam ten samochód z jednym kluczykiem .
jackrzec - 15 Lis 2005, 17:12

Urszula napisał/a:
Niestety ja kupiłam ten samochód z jednym kluczykiem .


Niestety ja tylko z dwoma - ale żąden nie jest czerwony. Krotko mówiąc brakuje "matki". Powinna by, bo mam oryginalne papiery od tej fiesty i w salonie jak ją niemiec kupował to było napisane co i jak jest w tym samochodzie i nawet było wpisane ile kluczy jest w komplecie!

MichalzTca - 21 Lis 2005, 17:53

jackrzec napisał/a:


Niestety ja tylko z dwoma - ale żąden nie jest czerwony. Krotko mówiąc brakuje "matki". Powinna by, bo mam oryginalne papiery od tej fiesty i w salonie jak ją niemiec kupował to było napisane co i jak jest w tym samochodzie i nawet było wpisane ile kluczy jest w komplecie!


Musisz wiedzieć że dwa oryginalne klucze zastępują mastera i dzięki nim też można zakodować następne klucze.

jackrzec - 22 Lis 2005, 07:55

MichalzTca napisał/a:

Musisz wiedzieć że dwa oryginalne klucze zastępują mastera i dzięki nim też można zakodować następne klucze.


To opisz tę procedurę, bo ja takowej nigdzie nieznalazłem, jeśli jest "matka" to wiem jak, ale przy pomocy dwóch to niewiem jak

MichalzTca - 22 Lis 2005, 14:51

Proszę o to link >>KLIK<<.
KAMBAS - 27 Gru 2005, 14:20

Dorobisz i zakodujesz kluczyk, w serwisie dorabiania kluczy. Kodją nawet na podstawie nr VIN twojego auta, bez wiekszego klopotu. Koszt około 200 zł.

Pozdrawiam
KAMBAS

ruskm - 13 Sty 2006, 22:50

ja w kaliszu dorabialem jeden gosc wolal 300zl i chcial autko ze niby bedzie cos w nim gmeral
drugi (dorabianie kluczy nowe tesco te takie szybkie serwisy co robia klucz i buty czyszcza) powiedzial ze za 250 euro mi zamowia oryginal :)
w koncu znalazlem w najmniej oczekiwanym miejscu goscia ktory zrobil klucz bez problemu (230zl)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group