Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Silnik : pływające obroty

maerik - 27 Paź 2005, 09:23
Temat postu: Silnik : pływające obroty
Nie bylem w stanie zamknac kiedys juz walkowanego tematu obrotow w swojej fiescie. Temat jest swierzy bo zadne rady we wczesniejszych postach niestety nie byly w stanie mi pomoc, zreszta sami przeczytajcie.
Prosze was o pomoc w usunieciu badz wytlumaczeniu objawow. Ponizej przedstawiam rozeznanie w sytuacji... Z gory dzieki!

Objawy:
- obroty czesto spadaja bardzo powoli (to najwiekszy moj problem z autem)
- czasem obroty lekko faluja choc po wymianie kabli i swiec juz jest duzo lepiej
- w momencie wlaczenia nawiewu na maxa przygasaja swiatla i spadaja obroty o ok. 200rpm, po chwili sytuacja sie stabilizuje (nie wiem czy to normalne)
- jesli auto jest zimne strasznie stukaja tak jakby zawory, jak sie nagrzeje to jest ciszej (normalne?)

JoeMix - 27 Paź 2005, 18:57
Temat postu: Re: Obroty - NOWOŚĆ!
maerik napisał/a:
- obroty czesto spadaja bardzo powoli (to najwiekszy moj problem z autem)

Proponuję odkręcić silniczek krokowy (niech tam sobie pracuje na boku - byle się do przepustnicy nie dostykał, a w miejsce krokowca wsadzić zwykłą śrubę i ustawić obroty tradycyjnie jak w Mk1/2 ...

maerik napisał/a:
- w momencie wlaczenia nawiewu na maxa przygasaja swiatla i spadaja obroty o ok. 200rpm, po chwili sytuacja sie stabilizuje (nie wiem czy to normalne)

Normalne, zwiększony pobór prądu pwoduje obiązenie alternatora - stawia on większy opór i dlatego silnik zwalnia - elektronika reaguje prawidłowo po chwili podnosząc obroty do nowmalnej wartości.... jak zrobisz to z punktu (1) - obroty nie beda się zmieniąc (to znaczy spadną a wzrosną po wyłączeniu dopiero)

maerik napisał/a:
- jesli auto jest zimne strasznie stukaja tak jakby zawory, jak sie nagrzeje to jest ciszej (normalne?)

Jak jest zimno i jest gęsty olej to normalne... powinno się dośc szybko wyciszać...


A teraz słowo o obrotach... będąc ostatnio w trasie z kolega Mafiosem, pokazywałem my jak powinien reagować silnik np. na wciąsnięcie sprzegła przy 120km/h ... albo jak się zachowują obroty przy zwalnianiu łacznie z zatrzymaniem... w aucie na 100% sprawnym i mało palącym... i strerdzam iż wiele osób pisząc tu o obrotach porpostu sugeruje sę innymi aytami, czesto gaźnikowymi (pewnie wcześniej takimi posuwali) i szuka sobie problemów na siłę...

Sielak - 27 Paź 2005, 20:18

Co do obrotow polecam jeszcze sprawdzic czujnik polozenia przepustnicy takie czerwone badz czarne dziadostwo pod filterm powietrza z prawej strony... przewaznie problem polega na tym ze izolacja kabelkow pruchnieje badz sciezki sie wycieraja... z tym pierwszym bez problemu mozna sobie poradzic, a z tym drugim juz gorzej ale tez byli tacy co naprawiali...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group